Operetes festivāls Ikšķilē

07-14-2017

Ikšķile

Bio

Prieks, harmonija un maģiskā mūzikas pasaule Operetes festivālā! Baudījums visiem, kas sirdī jauni! Divas dienas – prom no ikdienas steigas operetes un mūzikla pasaulē!

Latvijas Operetes fonds sadarbībā ar Ikšķiles novada pašvaldību šovasar Ikšķilē rīko Otro Operetes festivālu 14. un 15. jūlijā. Krāšņas koncertprogrammas, izcili mākslinieki no Latvijas un ārvalstīm, pirmizrāde muzikālai piedzīvojumu spēlei Karlsons un radošas aktivitātes bērniem. Sarunas pie kafijas par operetes šī gada jubilāriem - simtgadniekiem - Hariju Misiņu un Kārli Pamši.

Festivālu uzsāks labdarības koncerts "Dvēseles stīgas" Ikšķiles ev.lut. baznīcā ar Sonoras Vaices un jauno operetes solistu piedalīšanos un Latvijas operetes fonda un Rotari sarūpēts vijoles dāvinājums Ikšķiles mūzikas skolas skolniecei Amandai Patjanko, tam sekos Austrijā dzīvojošā, jaunā latviešu mecosoprāna Helēnas Sorokinas un džeza grupas Eddie Luis und die Gnadenlosen no Austrijas koncerts.

Festivāla noslēgumā -- grezns GALĀ un valšu vakars. Piedalīsies solisti no Itālijas – Anta Jankovska (soprāns), no Polijas – Anna Hočai (soprāns) un Emīls Laveckis (tenors), kā arī iemīļotie Latvijas operetes solisti Sonora Vaice, Marlēna Keine, Nauris Indzeris, Dainis Skutelis, Emīls Kivlenieks, Laura Purena u.c., aktieri, dejotāji un Operetes orķestris Guntara Bernāta vadībā. Stundu pirms pusnakts – Valšu vakars, kur katrs pēc sirds patikas varēs ļauties deju tūrei Operetes orķestra pavadībā.

Festivāla režisors ir Valdis Lūriņš

Organizē - Latvijas Operetes fonds

 

Latvijas operetes fonds sadarbībā ar sia Operetes teātris, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā Operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri.