Raimonds Ozols

Bio

Raimonds Ozols ir dzimis 1964. gada 19. jūnijā Jūrmalā un ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu grupas koncertmeistrs  kopš 1995. gada, kas savā darbībā ir plaši pazīstams un starptautiski augsti novērtēts  vijolnieks. Viņa spēles profesionālā kvalitāte tiek vērtēta vienlīdz augstu gan klasiskās  mūzikas, gan  populārās mūzikas žanros. Raimonda Ozola  vijoles skanējums ir unikāls tā īpaši samtainā skanējuma perfektā tehniskā izpildījuma un  emocionālā dziļuma dēļ, kas neatstāj klausītājus vienaldzīgus. Savā radošajā darbā Raimonds Ozols ir pievērsies simfoniskajai, kamermūzikai un solo karjerai - arī populārajos žanros, ko mūzikas profesionāļi un kritiķi vērtē kā  veiksmīgu 21. gadsimta klasiskās mūzikas interpretāciju , tādējādi radot interesi par klasisko mūziku ļoti plašam klausītāju lokam. Spēlē gan akustisko, gan digitālo vijoli.

 

Raimonds Ozols ir studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā (1988 - 1993), kur ieguva Bakalaura grādu,  bet turpinot  studijas (2004 - 2006). gadam ieguvis Maģistra grādu vijoles specialitātē. Savu profesionālo darbību Raimonds Ozols uzsāka  Latvijas Nacionālas Operas orķestrī, kur spēlēja  no 1985. līdz 1992. gadam -  no tutti vijolnieka  kļūstot par koncertmeistaru. 1992. gadā Raimonds Ozols kļuva par tutti vijolnieku Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī, bet kopš 1995. gada līdz šim brīdim ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu grupas koncertmeistars.

 

Paralēli darbam LNSO, Raimondam Ozolam ir bijusi lieliska pieredze darbā arī citos simfoniskajos orķestros - Igaunijas Nacionālajā orķestrī N. Jarves vadībā, Ziemeļvalstu festivālorķestrī, Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā, savukārt 2002. gadā Raimonds vadīja meistarklases  Mahidolas Mūzikas Universitātē Bangkokā, Taizemē, kā arī bijis goda koncertmeistras Pasaules miera misijas orķestrī Taizemē, Bangkokā.

 

Raimonds Ozols ir muzicējis kopā ar izciliem pasaules klases mūziķiem dažādos žanro s- gan ar Marisu Jansonu, A. Nelsonu, I. Galanti, M. Rastrapoviču, M. Maiski, V. Fedosejevu, G.Roždestvenski, N. Jarvi, A. Antoņenko, S. Bezrodnaju,  A. Bočelli, M. Rebeku, R. Paulu, L. Vaikuli un daudziem citiem mūziķiem.

 

2007. gadā Raimonds Ozols tika apbalvots ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu - Trīs Zvaigžņu ordeni un virsnieka pakāpi.