Espresso

Bio

"Espresso" ir četru jaunu, talantīgu un atraktīvu meiteņu vokālais ansamblis. Tajā muzicē piecpadsmitgadīgās Annemarija Moiseja un Brenda Brakovska, kā arī trīspadsmit gadus vecā Līna Kalniņa un divpadsmitgadīgā Estere Pogiņa, savukārt kolektīva mākslinieciskā vadītāja ir dziedātāja Ginta Krievkalna. Jaunietes ir dažnedažādāko konkursu dalībnieces un laureātes, kuras kopā uzstājas jau kopš 2004. gada, gan piedaloties dažādos muzikālos projektos, gan arī, sniedzot savus solokoncertus.

 

Grupas darbība sākās 2004. gadā ar koncertu kopā ar Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāju Mariju Naumovu Dzintaru koncertzālē Jūrmalā. Turpmākos četrus gadus meitenes apgūstot dziedāšanu Marijas Naumovas vokālajā studijā, uzstājās ar nosaukumu „Minipop”, un regulāri triumfē dažādos konkursos, kā arī uzstājas kopā ar lielākajām Latvijas mūzikas zvaigznēm. Arī laika posms no 2008. līdz 2012. gadam, kad mūziķes pazīstamas ar nosaukumu „Poppy”, tiek aizvadīts spodrinot prasmes, regulāri triumfējot nozīmīgos konkursos un koncertējot.

 

2012. gadā kolektīvs vēlreiz maina savu nosaukumu, nu nonākot pie pašreizējā „Espresso”. 2015. gada novembrī kolektīvs prezentē savu pirmo singlu, Gata Mūrnieka dziesmu „Tavi sapņi sniegā kūst”.