The Pink Elephant

Bio

"The Pink Elephant" ir grupa no Rīgas, Latvijas. Tā dibināta 2013. gada sākumā un pirmo koncertu sniedza 2013. gada novembrī.

 

"The Pink Elephant" sastāvā ir 4 puiši: Edvards Broders (balss, ģitāra), Rūdolfs Ozols (balss, ģitāra), Alberts Levics (balss, basģitāra) un Kalvis Sležis (balss, bungas). Mūziķi iepriekš piedalījušies arī citos projektos, tostarp „The Moonhouse”, „MonkeyRocks” un „Rebel Riot”, izpildot dažādu mūziku – džezu, indie, blūzu un rokenrolu. Kalvis joprojām spēlē fanka grupā „Bunch Of Gentlemen”, bet Rūdolfs veic ierakstus un regulāri uzstājas ar grupu „Pyro Trees”.

 

Visi grupas dalībnieki dzied, čukst un vaid, un daudzbalsība ir viņu mūzikai raksturīga. Tajā saklausāmas visu grupas dalībnieku muzikālās ietekmes – džeza un klasiskā roka leģendas, 60. gadu psihodēlija un tādas mūsdienu grupas kā „Grizzly Bear” un „Tame Impala”. Katra dziesma ir kā ceļojums cauri laikam un telpai, kas klausītāju iedvesmo aizvērt acis, ļauties ritmam un iegrimt mūzikas pulsācijā.

 

Grupas debijas albums „Mellowing”, kas klajā nāca 2015. gada vasarā, tika nominēts Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvai kategorijā „Labākā debija”, kā arī „Austras balvai” kā labākais Latvijas albums. Jau mazāk nekā pēc gada pie klausītājiem nonāca arī apvienības otrais ieraksts „Cassette Concert” jeb „Koncerts kasetē”, kas tiešām ir koncerts kasetē – dzīvais ieraksts, kas pieejams vien 10 kasešu formātā. Turklāt, kas interesanti, tās grupa piedāvāja kopā ar atskaņotājiem, lai klausītāji tās nodod viens otram, tādējādi sagādājot īpašu mūzikas baudījumu.