Skaitītājs

Bio

Elektroniskās mūzikas producents no Latvijas Jēkabs Vaicis jeb "Skaitītājs" ar mūzikas producēšanu aktīvi nodarbojas jau trīs gadus. Savulaik kaislīgā aizraušanās ar hip-hop producēšanu ir izprovocējusi “rakt dziļāk”, līdz aizvedusi līdz padziļinātai interesei tieši par elektronisko mūziku un tās daudzajiem apakš žanriem.

 

Šobrīd "Skaitītāja" interešu lokā ir „future garage” virziens elektroniskajā mūzikā, kam raksturīgs ambient mūzikas dziļais atmosfēriskums un bezgalīgā telpas sajūta, kā arī deju mūzikai raksturīgā dinamika, ko mākslinieks virtuozi papildina ar lauztiem ritmiem un citiem interesantiem elementiem un smalkām niansēm.

 

Kā savus avotus iedvesmai Jēkabs min dažādus ikdienas trokšņus dabā un pilsētā ar visu tiem raksturīgo nepastāvīgo dabu un neregularitāti - tā ir asimetrija, ko mākslinieks centies iedzīvināt savā mūzikā, piedāvājot savu unikālo, šķietami kontrastējošo redzējumu un modernās dzīves intensitāti.

 

"Skaitītājs" pats ar prieku klausās un iedvesmojas no tādiem elektroniskās mūzikas māksliniekiem kā „Asa”, „Sorrow”, „Manu Shrine” un, protams, „Burial”, kā arī klasiskā džeza izpildītājiem Keith Jarrett un Jack DeJohnette.

 

No 2015. gada 1. maija "Skaitītājs", pateicoties „Cut Records”, piedāvā klausītājiem intriģējošu un emocionāli piesātinātu debijas albumu “Last Chance”.