FUND

Bio

2014. gadā producentu apvienībai “DoStudija” izveidojās veiksmīga sadarbība ar mūziķi Fiņķi, un šī gada septembrī mūziķi izdeva savu pirmo kopīgo studijas albumu “Bāra ceļš. Akmens dārzs”. Ideja par "FUND" mūziķiem radās jau sākot strādāt pie pirmās kopīgās dziesmas, kurai sākotnēji tika dots tieši šāds nosaukums. Pēc albuma pirmatskaņojuma koncertuzvedumā “Akmens dārzs” mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts 2016” ietvaros, ideja par FUND tika realizēta un nu grupas sastāvā spēlē seši mūziķi – Rolands Sīpols, Helvijs Fiņķis, Mārtiņš Leja, Ieva Melle, Jānis Līde, Einārs Latiševs.

 

Grupas producents un mūzikas autors Rolands Sīpols (“DoStudija”) stāsta: “Mūzika no citām nozarēm atšķiras ar to, ka tā ir ne tikai jāmācās un jāapgūst, mūzikā ir jādzīvo. Jo dziļāk un tuvāk ar to esi saistīts, jo vieglāk un brīvāk iespējams muzikāli izteikties. Komponējot mūziku, izmantoju elektroniku, tā mani saista, jo ir neierobežota reģistra un tembra instruments”.

"FUND" izpildītā mūzika nav viennozīmīgi iedalāma vienā konkrētā mūzikas žanrā, mūziķi rada melodiskus audiostāstus, kuros grupas solists un dziesmu vārdu autors Fiņķis runā par savu dzīvi saistībā ar pasaules dzīvi, par būšanu un nebūšanu, par vēlamo un traucējošo, par cilvēku sevī un sevi cilvēkos un par forte un piano.