Grupa Jūk

Bio

Grupā "Jūk" sadarbojas zināmi alternatīvās scēnas mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar  alternatīvo, tumšo folk&kantrī - mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mīlestību pret skumjām un sērām.

 

Atšķirībā no daudziem citiem kolektīviem, grupā "Jūk" ir trīs dziesmu autori un solisti - Sniedze Prauliņa (balss, flauta), Edgars Šubrovskis (balss, ģitāras, bass) un Oskars Jansons (balss, ģitāras, bandžo); grupā spēlē arī Dina Skreitule (vijole, piebalss) un Raitis Viļumovs (sitamie instrumenti).

 

"Jūk" savā versijā spēlē arī citu autoru dziesmas - koncertos var dzirdēt Haralda Sīmaņa, Soundarcade, Māra Šverna, klasiskās un tautas mūzikas skaņdarbus.

 

Grupa ir dzimusi sagadīšanās rezultātā. Pēc solo albuma "Cocroach Prophets" ierakstīšanas mājas studijā Oskars Jansons ielika tīmeklī sludinājumu - meklēja domubiedrus, ar kuriem spēlējot, beidzot varētu noklausīties savas dziesmas "dzīvajā" izpildījumā. Tieši šajā laikā Edgars Šubrovskis bija iesaistījies kantrī mūzikla tapšanā, tādēļ pastiprināti interesējās par šajā žanrā notiekošo Latvijā. Jau pēc pirmajiem mēģinājumiem un pirmajām nospēlētajām bērēm kļuva skaidrs, ka sadarbība turpināsies.

 

Šobrīd "Jūk" gatavo pirmo kopīgo studijas albumu un koncertē kā "elektriski", tā arī pilnīgi akustiski - bez skandām un vadiem.