Igo

Bio

Igo (īstajā vārdā Rodrigo Fomins) ir dzimis 1962. gadā Liepājā, Latvijā. Roka, popa un citu žanru dziedātājs, kā arī dzejnieks un komponists. Izglītību ieguvis kā vijolnieks, dziedātājs un režisors.

 

Igo muzikālās karjeras pirmsākumi meklējami 1978. gadā, grupas „Corpus” sastāvā. Kopš tā laika mūziķis darbojies arī apvienībās „Liepājas kvartets”, „Līvi”, „Remix”, „Rīga” un „Liepājas brāļi”, savukārt pēdējās desmitgadēs visbiežāk koncertē kā solo dziedātājs, kā arī sadarbojas ar dažādiem mūziķu sastāviem. Vairākas desmitgades ilgās karjeras laikā mākslinieks ir koncertējis Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Gruzijā, Armēnijā, Vācijā, Austrijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Uzbekistānā, Beļģijā, Luksemburgā, Grieķijā un ASV.

 

Liepājnieks ir dažādu starptautisku un nacionālu vokālo konkursu uzvarētājs un laureāts. Izdevis solo albumus, CD un DVD ierakstus kopā ar grupām „Līvi”, „Remix”, „R.A.P.”, „DAS isT”, sadarbojas ar Ievu Akurāteri, Ievu Kerēvicu, Ivo Fominu, Andri Ērgli un citiem solistiem. Iznākuši vairāki singli latviešu, krievu un angļu valodās. Dziedātājs uzstājies arī operas uzvedumos – atveidojis galvenās lomas rokoperās „Lāčplēsis”, „Parīzes Dievmātes katedrāle”, „No rozes un asinīm”, kā arī vairākos mūziklos.

 

Savas karjeras laikā mūziķim izvērtusies ilgstoša sadarbība ar komponistiem Raimondu Paulu, Zigmāru Liepiņu, Aivaru Hermani, Jāni Strazdu, Valtu Pūci, Rolandu Ūdri un citiem.

 

Paralēli muzikālajai darbībai Igo ir arī veidojis autorraidījumus Latvijas radiostacijās, bijis Liepājas mūzikas kluba „U.T.T.” dibinātājs un īpašnieks, kultūras dzīves organizators Jūrkalnē, Kuldīgā, Rīgā un citur. Izdevis 3 dzejas un prozas grāmatas ar saviem zīmējumiem un grafikām.