10
Aug

 Jauna platforma mūzikas un citām radošajām industrijām - ‘RIGaLIVE’.

6.un 7. septembrī Rīgā, notiks izglītojošs un izklaidējošs pasākums: darbnīcas-meistarklases un lekcijas industriju dalībniekiem, bet koncerti ar pašmāju un ārvalstu mūziķiem visiem interesentiem.

Pēc “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksporta biroja” iniciatīvas tiek veidots jauns radošās industrijas notikums –  radošo meistarklašu, darbnīcu un pilsētas festivāls “RIGaLIVE”.

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksporta birojs” izpilddirektore Agnese Cimuška: “Pasākuma mērķis ir veicināt vietējo radošo un mūzikas industriju pārstāvju profesionalitāti, savstarpējo sadarbību un pieredzes apmaiņu gan vietējā līmenī, gan ar starptautiskajiem industriju pārstāvjiem. Pirmajā pasākumu sērijā septembrī uzsvars tiek likts uz mūzikas industriju un dziesmu rakstīšanas darbnīcām.”

Pasākumu programmu veidos dziesmu rakstīšanas darbnīcas, profesionāļu lekcijas un prezentācijas, gan vairāki koncerti dažādās norises vietās.

Viena no būtiskām pasākuma sadaļām ir  dziesmu rakstīšanas darbnīca ar pašmāju un starptautisku dalībnieku (producenti, autori un izpildītāji) piedalīšanos, kur divu dienu laikā vairākās darba grupās tiks strādāts pie jaunu dziesmu radīšanas. Katrā darba grupā strādās trīs dalībnieki – mūzikas autors, izpildītājs un producents. Dienas beigās notiks dziesmu klausīšanās dalībnieku un starptautisku profesionāļu vidū – piedalīsies producenti, izdevniecību pārstāvji un mūzikas autori no starptautiskajām ierakstu kompānijām, kā arī radio DJ un programmu direktori. Pēc dalībnieku izvēles, radītās dziesmas tiks iesniegtas „Supernova 2018” un Lietuvas „Eirovīzija 2018” konkursiem. Sākot no nākamās nedēļas tiek izsludināta pieteikšanās darbnīcai – vairāk informācijas var atrast festivāla Facebook lapā: https://www.facebook.com/rigalivefestival/

Festivāla sadarbības partneri ir “LaIPA”, Kultūras ministrija, “Live Riga”, “Zemgus Poligrāfijas Serviss”,”Rocket Bean Roastery”, "Mājlietu sala", kā arī citi industrijas pārstāvji.