17
Jul

Latvijas mūziķu dalība starptautiskajā mūzikas industrijas konferencē un festivālā „Reeperbahn Campus and Festival”

Pagājušajā nedēļas nogalē Hamburgā, Vācijā norisinājās mūzikas industrijas konference un festivāls “Reeperbahn Campus and Festival”, kurā otro gadu pēc kārtas Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju un kolektīvā pārvaldījuma organizāciju LaiPa organizēja pasākumu “Meet Music Latvia”, kurā uzstājās grupas “Carnival Youth”, “Audience Killers”, “Triana Park” un “The Sound Poets”. Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports izpilddirektore Agnese Cimuška atzīst, ka ar katru šādu pasākumu interese par mūziku no Latvijas palielinās, taču atzīmē, ka grupu izvēle, kam tiek dota iespēja spēlēt šāda veida pasākumos ir festivāla organizetāju pārziņā:“Grupas pašas piesaka savu dalību konkrētajā pasākumā, festivāls atlasa māksliniekus, kas viņiem šķiet piemēroti un ar potenciālu starptautiskajā mūzikas tirgū. Šī ir vispārpieņemta prakse.” 

 

 “Reeperbahn Campus and Festival” pārstāve Evelīna Sībere apstiprina pieaugošo interesi par Latvijas māksliniekiem: “Bija fantastiski redzēt gan Latvijas grupu entuziasmu, gan lielo interesi no apmeklētājiem un profesionāļiem – mums nācās pat slēgt ieeju uz “Meet Music Latvia” pasākumu, kur kā pirmie uzstājās “Carnival Youth”, tā kā koncertvieta piepildījās acumirklī un nācās atstāt aiz durvīm daudzus apmeklētājus.” Viņa arī atzīmē, ka “Reeperbahn Campus and Festival” arī nākotnē labprāt sadarbosies ar Latvijas pārstāvjiem.

 

Grupa “The Sound Poets” priecājas par iespēju paplašināt klausītāju loku ārpus Latvijas un atzīst: “Tas dod iedvesmu un prieku! Esam ieguvuši jaunus draugus un labu pieredzi”. “The Sound Poets” šajā braucienā piedalījās arī mūzikas video ierakstu sesijā “In Bed With”, video noskatāms šeit - http://youtu.be/4CbufXLUy0c

Savukārt grupa “Audience Killers” uzsver ka šādos “showcase” pasākumos jūtas arvien pārliecinošāk.Viņi ierakstīja dziesmu arī audio vizuālajai mūzikas platformai aplikācijai “Whole World Band”

 

Jāatzīmē, ka grupas “Carnival Youth”  EP “Never Have Enough” 19. septembrī caur ierakstu kompāniju “Popup Records” tika izdots Vācijā, Austrijā un Šveicē. Paralēli “Meet Music Latvia” pasākumam grupa uzstājās ar akustiskiem priekšnesumiem Vācijas radio stacijās “N-Yoy” un “Radio Tide”, nospēlēja slepeno koncertu “Sofa Concerts” un ierakstīja video mūzikas interneta kanāliem “In Bed With” un “White Tiger Sessions”, video no beidzamā atrodams šeit - http://youtu.be/Ixykj_V7ayo?list=UUfl09YvfpTe37equoy_fs9w

 

Novembrī plānota pirmā grupas “Carnival Youth”  koncertturneja Vācijā, kam sekos pilna albuma izdošana un nākamā koncerttūre 2015. gada pavasarī šajās teritorijās.