Skip to content

2.11.2021. norisināsies tiešsaistes meistarklase par mūzikas sinhronizāciju.

Latvijas Mūzikas attīstības biedrības / Latvijas Mūzikas eksports (LMAB/LME) informē, ka šī gada 2. novembrī plkst. 11:00 norisināsies tiešsaistes mūzikas sinhronizācijas meistarklase ar muzikologu, filmu un seriālu mūzikas sinhronizācijas radošo vadītāju Balažu Veijeru (Balázs Weyer). Mūzikas sinhronizācijas nozarē Balažs ir strādājis ar HBO producētiem seriāliem, 2016. gada Oskara balvu kategorijā “Labākā filma svešvalodā” ieguvušo Ungārijas kinolenti Son of Saul un tādām filmām kā Sunset, Kills On Wheels, Willow un citām.

“Mūzikas sinhronizācija jeb mūzikas izmantošana mijiedarbībā ar kustīgu vai nekustīgu attēlu (filmās, reklāmās, videospēlēs, u.c.) ir ļoti nozīmīgs un nereti viens no ienesīgākajiem ienākumu avotiem  dziesmu autoriem, izpildītājiem, ierakstu kompānijām un mūzikas izdevniecībām. Latvijā šī nozare ir maz apgūta un sinhronizācijas iespējas netiek pienācīgi izmantotas,” stāsta LMAB/LME izpilddirektore Agnese Cimuška – Rekke.

Kā vienu no galvenajām problēmām, kāpēc mūzikas sinhronizācija nav pietiekami apgūta un izmantota, Cimuška – Rekke min nepietiekamas zināšanas  par iespējām, ko tā var sniegt. Šīs meistarklases ietvaros Balažs iepazīstinās Latvijas mūzikas, kino un TV industrijas pārstāvjus kā arī citus interesentus ar mūzikas sinhronizācijas pienesumu mūzikas industrijai, kā atrast un sadarboties ar sinhronizācijas aģentiem, kādas autortiesību un blakustiesību normas jāsaskaņo  mūzikas izmantotājiem un apspriedīs citas nozīmīgas tēmas par un ap mūzikas izmantošanu filmās, seriālos, videospēlēs, reklāmās, u.c.

Meistarklasē piedalīsies arī Akka/Laa un LaiPa pārstāvji, lai klausītājiem sniegtu informāciju par savu, kā kolektīvā pārvaldījuma organizāciju, pilnvarojumu mūzikas sinhronizācijas jautājumos.

Reģistrācija meistarklasei šeit!

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit