Skip to content

31. augustā mūzikas un drāmas telpā «OratoriO» notiks latviešu/dāņu projekta «klausies» vinila plates koncertprezentācija

Šogad dzejas un improvizētās mūzikas projektam «klausies» ir iznākusi analogi ierakstītā vinila plate, ko laida klajā pašmāju mūzikas izdevniecība «Jersika Records». Epidemioloģiskie apstākļi beidzot ļauj «klausies» ieraksta trio ieraksta oriģinālsastāvam atkal satikties Latvijā, lai parādītu klausītājiem «9» klātienē, tāpēc 31. augusta vakarā Rēzijas Kalniņas un Aināra Rubiķa dibinātajā Mūzikas un drāmas telpā «OratoriO» Sporta ielā 2 notiks albuma koncertprezentācija. Koncertā izskanēs vinilā platē iekļautie skaņdarbi latviešu, krievu un angļu valodā, kā arī daži no jaunākajiem un neizdotajiem albumā neiekļautajiem stāstiem.

Digitālajā un vinila plates formātā izdotais albums «9» ietver deviņus stāstus, kurus lasa dzejniece Aleksandra Line un mūzikā ietērpuši pianists un komponists Edgars Cīrulis un dāņu kontrabasists un komponists Alberts Reinholds Ostegods (Albert Reinholdt Østergaard). Albuma analogais ieraksts notika 2020. gada augustā Ventspils koncertzālē «Latvija» — atvērto ierakstu sesiju ar klausītāju klātbūtni producējis Mareks Ameriks, skaņu klātienē miksējis un ierakstījis Mārtiņš Krastiņš. Vinila platē ir analogi iemūžināts arī koncertieraksta encore — instrumentālā aranžija Imanta Kalniņa kompozīcijai «Piena ceļš», ko abi mūziķi vairākkārt izpildījuši savos koncertos.

Koncertprezentācijā mūziķiem un dzejniecei ar performanci pievienosies arī laikmetīgais dejotājs un horeogrāfs Nauris Miķelis Goba. Viņa emocionālā deja kļuva par pamatu «Jersika Records» aprīļa beigās izdotajam mūzikas video, kas nofilmēts Rīgas Skaņu ierakstu studijā plates iekļautajai kompozīcijai «кроме музыки».

Mūzikas apskatnieks Kaspars Zaviļeiskis pēc plates noklausīšanās saka šādi: «Par projekta «klausies» jauno, otro, albumu rodas organiska pašsaprotamības sajūta un jautājums — kāpēc šādu džeza dzejas albumu mums nav vairāk? Džeza noskaņas ar dzeju sadzīvo kā cimds ar roku».

«Albums runā par dzīvi visā tās krāsu un noskaņu spektrā, bet dominējošā intonācija tomēr ir gaiša un dzīvi apliecinoša. Tajā izskan arī mīlestības apliecinājums mūzikai kā drošam patvērumam arī vissarežģītākajās dzīves situācijās», — vērtē Latvijas Radio žurnāliste Baiba Kušķe.

Albumā iekļautās kompozīcijas vēsta par katru no mums, kurš ir tikai cilvēks — stiprs un ievainojams, praktisks un sapņains reizē, bērns iekšpusē un uzticams daudzpusīgs pieaugušais ārpus, kurš mēģina pats veidot labāku pasauli tai vietā, lai tādu meklētu un atrastu. Prezentācijas tūres koncerti augusta beigās un septembra sākumā risināsies arī Liepājā, Cēsīs un Inčukalnā.

Koncertprezentācijas sākums – plkst. 20.00. Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā. Pirms un pēc koncerta darbosies bārs un pie «Jersika Records» stenda varēs iegādāties jaunāko «klausies» projekta veikumu vinila formātā.

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Apmeklētājus lūdz uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit