Skip to content

Aleponijā notiks pasākumu cikla „Sieviete Te” atklāšanas pasākums.

23.novembrī bārā Aleponija, Birznieka Upīša ielā 22 notiks pirmais pasākums no cikla “Sieviete Te”, kas veltīts dzimumu vienlīdzības tēmai.  Atklāšanas pasākumā ar saviem īpašiem jubilejas priekšnesumiem uz skatuves kāps divas skaņu mākslinieces – Elizabete Balčus un Evija Vēbere. Ir paredzēts, ka šāda veida pasākumi turpmāk tiks veidoti ik mēnesi, lai apzinātu un iezīmētu sievietes lomu skatuves mākslās.

Pasākumu cikls ir plānots kā alternatīvas mūzikas un mākslas notikums ar mērķi akcentēt sieviešu lomu mūzikā. 23.novembrī tas notiks pirmo reizi, un tā muzikālo programmu veidos neatkarīgas mūzikas izpildītājas, kuras savos radošajos meklējumos nebaidās izaicināt žanra likumus ar dziļi personīgu redzējumu un spēcīgu skatuvisko klātbūtni.

ELIZABETE BALČUS no kolāžveidīgām žanru pretējībām rada neo-psihodēlisku drīmpopu, kas ir melodisks un eksperimentāls vienlaicīgi. Viņas teatrāli-muzikālajā kosmosā it viss ir atļauts : pārpasaulīgs vokāls, frīdžeza flautas improvizācijas, elektro popa bīti, kamermūzikas elementi un gličoti loop efekti. Kā viens no Elizabetes instrumentiem ir īsti augļi un dārzeņi, kas tiek spēlēti kā sintezators. Viņas performance ir tikpat apdullinoša, cik tā ir valdzinoša.

EVIJA VĒBERE ir skaņu ainaviste, kura šobrīd ir aizrāvusies ar elektronikas maģiju.Savā performancē viņa izmanto gan sintezātorus, gan akustiskus instrumentus, radot sintezētu skaņu mežu, kuru caurvij Evijas savdabīgā, pasakainā balss.Dziesmu noskaņu spektrs plešas no rotaļīgi bezrūpīgām dejām līdz šizofreniskām eksistenciālas krīzes izraisošām kantātēm.

Studējot Holandē, Evija un serbu bundzinieks Lav Kovač, izveidoja avant-popa duetu Howling Owl, ar kuru aptuveni divus gadus plosījās Eiropā un izdeva mazalbūmu “Dance for Common Sense ” (2015)

Ideja veidot šāda veida pasākumus ir radusies vienai no Aleponijas vadītājām, Marijai Garsijai Landeras, jo viņasprāt arī Latvijā par sievietes lomu uz skatuves netiek pietiekami diskutēts. Idejas realizācijas procesā iesaistījās koncertaģentūras MOO vadītāja Lena Sme,  marketinga speciāliste Una Rozenbauma un māksliniece Marija Luīze Meļķe.

Piedāvājot augstas kvalitātes muzikālus priekšnesumus sieviešu izpildītāju un sieviešu radošās komandas sniegumā ir plānots lauzt stereotipus par dzimumu lomām skatuves mākslu vidē. Pasākumu cikls vēlas radīt platformu, kur satiktos sievietes- jaunās profesionāles, lai dibinātu jaunus kontaktus, dalītos pieredzē, iedrošinātu viena otru un līdzdarbotos.

Pasākumu cikla veidotājas uzskata, ka ir nepieciešams kritiski izvērtēt mākslu jomā darbojošos sieviešu pieredzi,lai izgaismotu tos izaicinājumus un grūtības, ar kurām tām nākas saskarties, un veicinātu dialoga uzsākšanos situācijas uzlabošanai, kļūstot par iespēju visām iesaistītajām sievietēm izpausties savā profesijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit