Skip to content

Alternatīvā metāla grupa “SEIRA” debitē ar albumu “Decrypting Parallels”

“SEIRA” ir kaut kas starp “Guano Apes” un “Flyleaf”, tikai no Rīgas un pilnīgi citādāk. Tā vienā teikumā varētu raksturot grupas ritmiski smago skanējumu, kas, apvienojumā ar melodisko vokālu, ir atspoguļots debijas albuma astoņās dziesmās.

“Šis albums ir mūsu ceļa pats sākums. Vēl vairāk – tā ir mūsu pirmā lielā uzvara. Uzvara cīņā pašiem ar sevi, savu ikdienu, laika trūkumu un savu nedrošību. Uz “Decrypting Parallels” mēs raugāmies kā uz tādu kārtīgu pamatu, kuram tuvākajos gados ir jāapaug ar jaunām idejām, kas sevī turpina turēt klasiskas alternatīvā metāla vērtības,” norāda grupas bundzinieks Stasis Silovs.

Nedaudz vairāk kā 29 minūšu garumā apkopotās astoņas dziesmas ir grupas dalībnieku pašu radītas, sākot no ģitāras akordiem līdz pat dziesmu vārdiem. To teksti un melodijas harmoniski veido vienotu, taču smeldzīgu noskaņu, kas atpsoguļo cilvēku iekšējās pasaules pārdzīvojumus. Tajās ir dzirdams protests pret sarežģīto savstarpējo attiecību laikmetu. Metaforas mijas ar reālām dzīves situācijām, cenšoties mūzikā atšķetināt notikumus un sajūtas, kas skar mūs katru.

 “Ideja par albumu radās jau grupas dibināšanas brīdī 2016. gadā. Būtībā tas arī bija viens no mūsu vienojošajiem aspektiem, jo mēs vēlējāmies izveidot kvalitatīvu, izkoptu alternatīvā metāla skanējumu, kas pretnostatās šodienas populārās mūzikas kanoniem,” pauž “SEIRA” vokāliste Egija Ziediņa.

Albumā ir iekļautas dziesmas “Decrypting Parallels”, “Aftertaste”, “Colorblind”, “Felons Race”, “Neverland”, “Trader”, “Legion” un “Heavy Eye”. Tās ir ierakstītas studijā “KS Records – Unity Audio” un dziesmu producēšanu nodrošināja Kārlis Šteimanis.

“SEIRA” kodolu veido četri pašmāju mūziķi – Pēteris Baumanis (bass), Stasis Silovs (bungas), Agris Midegs (ģitāra) un Egija Ziediņa (vokāls).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit