Skip to content

Alternatīvās mūzikas cikls „Ceļabiedri” Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē

Piektdien, 18. februārī, ar grupu „Sonntags Legion” un „Tribes of the City” koncertu tiks atklāts muzikālais cikls „Ceļabiedri” , kurā klausītājiem dažādas alternatīvās mūzikas grupas stāstīs katra savu ceļu, apvienojot muzikālo skanējumu ar vizuālo apdari.

Atjaunotajā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē tiks ieskandināti četri dažādi koncerti, kas klausītajiem piedāvās līdztekus mūziķiem izstaigāt viņu ceļus, atkalredzēties ar iemīļotām grupām vai iepazīst jaunas muzikālās apvienības.

Cikla „Ceļabiedri” galvenais vēstījums, ka kultūrā ir dažādi ceļi, kurus izstaigāt, un tos klausītāji varēs izstaigāt kopā ar alternatīvās mūzikas grupām. Katra no tām ir unikāla – ikvienai mūzikas apvienībai, kas piedalīsies šajā ciklā, ir stāstāms savs stāsts, ejams savs ceļš. Klausītājiem piedāvāsim izstaigāt kopā un varbūt pat atrast sev kādu jaunu ceļu, izbaudīt jaunu pieredzi. Kādam tā būs atkalredzēšanās ar iemīļotajām grupām, kādam – patīkama iepazīšanās un sākums ciešai draudzībai.

Cikla pirmais koncerts „Ziemas Ceļš” notiks 18. februārī, plkst. 19.00, Mežaparka Lielās estrādes jaunajā Kokaru zālē. Kopīgā muzikālā ceļojumā dosies grupas „Sonntags Legion” un „Tribes of the City” .

Grupu stilistika un mūzikas radītā noskaņa ir līdzīga, bet katrai apvienībai ir savs, daudzu gadu garumā noslīpēts rokraksts. Koncertu uzvedumu papildinās īpaši šim pasākumam izveidoti video mākslas darbi, kas paspilgtinās katru rūpīgi izvēlēto skaņdarbu.

Muzikālo apvienību “Sonntags Legion” veido mūziķi no vairākiem Latvijas neatkarīgās mūzikas ainavā zināmiem ansambļiem – “Soundarcade”, “S.I.L.S.”, “Tesa”, “Band versus Music” – Ģirts Strumpmanis (vokāls, ģitāra), Lauris Ābele (ģitāra), Raitis Ābele (ģitāra, mandolīna), Ivars Kalvis (bass), Jānis Burmeisters (bungas) un Madara Fogelmane (čells, vokāls). “Sonntags Legion” skanējumā oriģināli apvienoti psihedēlijas, post-grunge, folka un  kamermūzikas elementi. Grupas daiļradi raksturo gan trīsminūšu instrumentālas, liriskas poēmas, gan vairāk nekā desmit minūšu garas “simfonijas” ar ģitāras solo un stīgu aranžijām. Grupa ir izdevusi divus albumus “Acid Rain Will Eat Our Culture” un “Gute Nacht In The Middle Of The Sea” ierakstu izdevniecības “Naba Music”/ Melo records” paspārnē.

Klausies šeit: https://open.spotify.com/artist/6iaKE664410WtWUc57tzXv

Savukārt “Tribes of the City” ir atmosfēriska šūgeiza grupa, kas kopš 2003. gada izdevusi četrus studijas ierakstus. Grupas jaunākais albums “Rust and Gold” 2019. gadā ieguvis Austras balvu, kā arī ticis nominēts prestižajai Eiropas neatkarīgās mūzikas balvai IMPALA. Gadu gaitā grupas dzīvais skanējums ir kļuvis vēl dziļāks un izteiksmīgāks, teksti kļuvuši tiešāki un video – eksperimentālāki.

Dziesma „Take Me To That Beach” ir pirmais singls no topošā piektā albuma, un ir veltījums Sārnates pludmalei Kurzemes piekrastē.

“Tribes of the City” apvienību veido Sergejs Jaramišjans (ģitāra), Ksenija Sundejeva (vokāls, ģitāra), Ints Barkāns (bungas), Jānis Liepiņš (bass) un Ivars Pommers (ģitāra).

Koncerta norise ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus – ieeja pasākumā tikai ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, koncerts sēdvietās, lietojot sejas maskas, ievērojot savstarpējo distanci.

Biļetes iepriekšpārdošanā, to skaits ierobežots: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/104975

Pasākumu sēriju veido Ziemeļrīgas kultūras apvienība.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit