Skip to content

Andrejs Osokins nominēts prestižajai vācu klasiskās mūzikas balvai “Opus Klassik” četrās kategorijās

Piektdien, 4. jūnijā, tika paziņoti vācu prestižās klasiskās mūzikas ierakstu balvas “Opus Klassik” nominanti, kuru vidū ar četrām nominācijām ir arī latviešu pianists Andrejs Osokins. “Prima Classic” mūzikas izdevniecībā radītais Osokina albums “Two Worlds” nominēts kategorijās “Gada labākais instrumentālists”, “Klasika bez robežām”, “Gada labākais instrumentālais solo sniegums”, “Gada jaunais mākslinieks”.

“Esmu ārkārtīgi laimīgs, jūtu pārpildīts un pateicīgs “Prima Classic” komandai un īpaši Marinai Rebekai par uzticēšanos šī albuma ierakstā. Tas bija neaizmirstami skaists process, un man ir neizsakāms prieks, ka Latvijas Radio studijā ierakstītais albums ieguvis tik augstu starptautiskas žūrijas novērtējumu. Lepojos ar to, cik daudz brīnišķīgu latviešu mūziķu nominēti šai balvai, kas kārtējo reizi pierāda, ka Latvija patiešām ir pasaules mūzikas lielvalsts!” saka Andrejs Osokins.

Tradicionāli “Opus Klassik” (agrāk “Echo Klassik”) balvu pasniegšanas ceremonijas notiek oktobrī koncertzālē “Konzerthaus Berlin”. Šī gada nominantu vidū līdz ar Andreju Osokinu dažādās balvas kategorijās ir arī Hanss Cimmers, Marta Argeriča, Daniels Bārenboims, Marina Rebeka, Elīna Garanča, Andris Nelsons, Gidons Krēmers un citi izcili latviešu un citvalstu mūziķi.

Video Džordža Geršvina skaņdarbam “The Man I Love”, kas iekļauts albumā “Two Worlds” un kuru Andrejs Osokins izpilda savā transkripcijā vienai kreisajai rokai:

Andreja Osokina albums “Two Worlds” (“Divas pasaules”) klajā tika laists šī gada martā amerikāņu mūzikas izdevniecībā “Prima Classic”. Tas veltīts diviem izciliem komponistiem – Džordžam Geršvinam un Klodam Debisī – un atklāj abus komponistus kā jauna stila klaviermūzikas veidotājus un 20. gadsimta sākumu kā meklējumu un eksperimentu laiku mūzikā. Ieraksta skaņu režisors un producents ir Edgardo Vertanesjans. Jau pirms albuma iznākšanas tajā iekļauto skaņdarbu ieraksti tika pamanīti un novērtēti pasaulē, saņemot mūzikas straumēšanas vietņu “Spotify”, “Apple Music” un “Amazon  Music” mūzikas ekspertu atzinību.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit