Skip to content

“Aptiekas Bēru Ansamblis” izdod debijas albumu “Tunku cincis”

4.martā klajā laists Aptiekas Bēru Ansambļa pirmais albums “Tunku cincis”, kurā iekļauti 13 oriģināldarbi, kas radušies pēdējo divu gadu laikā. Visām dziesmām mūzikas un vārdu autori ir paši grupas dalībnieki.

Izgaismojot albuma nosaukuma mīklu, grupas dalībnieki stāsta: “Malajiešu valodā “tunku” apzīmē titulu “princis”. Savukārt, “cincis” ir reti sastopams vietvārds, kas nozīmē “kaķis, mincis”. Bet īstenībā nosaukums ir mēģinājumu laikā netīšām izskanējis apzīmējums bungu skaņām, kas labi raksturo mūsu radošo darbību – nedaudz pārprotama, viegli saprotama un
diezgan nenopietna.”

Ierakstu miksējis un māsterējis Ģirts (Lomiks) Laumanis Hodila Records studijā, Valmierā. Iespēju ierakstīt šo albumu grupa ieguva, piedaloties un uzvarot bāra “Nemiers” rīkotajā jauno grupu konkursā Nemiera Blice 2023.

Albums tiks prezentēts 16.martā bārā Aleponija (Rīga, E.Birznieka-Upīša iela 22). Pasākuma
sākums plkst. 21.00, ieeja bez maksas.

Aptiekas Bēru Ansamblis radies 2018.gadā Vecrīgas kroga “Aptieka” telpās, kopīgā radošajā darbībā vienojoties bāra darbiniekiem un draugiem. Grupas sastāvā ir Irbe Šmite (vokāls), Agnese Želneronoka (vokāls), Laima Edīte Cīrule (ģitāra), Līga Inkēna (bass), Ilze Barkeviča (akordeons), Madara Markovska (akordeons), Mārtiņš Rutks arī Rutkis (bungas).

Nezinātājiem grupa savu pārstāvēto stilu dēvē par neo-eklektiskā-panka-indie-šlāgeri jeb starpžanru mūziku. Tā ir radoši nekārtīga mūzika neprofesionāļu izpildījumā, kas papildinās visus svarīgākos dzīves notikumus, tajā skaitā kāzas, bēres un dzimšanas dienas.

Albums “Tunku cincis” klausāms visos populārākajos mūzikas servisos, t.sk. Spotify un
Bandcamp.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit