Skip to content

Ar 90-to popmūzikas hita restaurāciju sevi piesaka grupa “Transference”

Aizsākot popmūzikas arheoloģiskos darbus, grupa “Transference” sevi piesaka ar 90. gadu kulta grupas “Pamatinstinkts” dziesmas “Nejautā” atdzīvināšanu. “Termins “transference” būtībā nozīmē sajūtu pārnesi. Tādēļ tas kā grupas nosaukums pasvītro mūzikas atveidi, kas mums ir tuva un ar kuru esam uzauguši,” tā preses ziņojumā raksta Agija. Dziesma ir alternatīvā drīmpopa atbilde mīlētai latviešu deju mūzikai, kas klausāma mūzikas straumēšanas vietnēs un radio viļņos no 22. novembra.

Agija Tomme un Sandris Šīrants ir sprādzienbīstama kombinācija – abi ir deviņdesmito skatuves mākslinieku atvases, abi ir uzauguši uz skatuves, un viņi sevi piesaka, restaurējot 90-to popmūzikas šedevru “Nejautā” jaunā skanējumā.

“Pamatinstinkta” dibinātāju Jāņa un Ilzes Kalvju meita Agija ir ārste, kas savu profesionālo dzīvi ir saistījusi ar psihoterapiju, taču ārpus psihoterapeites kabineta viņa raksta mūziku, uzstājas dziesminieku pasākumos, arī mūzikas un mākslas festivālā “BILDES”, ir dziedājusi brīvas gribas ansamblī “Stiprās sievas” un citos muzikālos projektos.

“Vēja Runas” solista Andra Šīranta dēls Sandris ir skaņu inženieris, viņš ir seja aiz projekta “Zem segas” un ir piedalījies tādos projektos kā “Irving Ark”, “Parara”, “Ca’Mel”, “Shining Patterns”, kā arī izdevis vairākus albumus un šī gada ietvaros vien sarakstījis piecas stundas garu savas mūzikas skaņu celiņu.

“Droši vien mums visiem reizēm gribas aizmirst to, kas bijis, un pievērt acis uz pasauli, cenšoties rast iekšējo mieru. Dzīvojot turbulentos laikos, šķita atbilstoši atdzīvināt mūziku, kas skanējusi mūsu bērnībā, kad viss šķita vienkāršāk un bezrūpīgāk. Kā nekā dziesmas pēdējie vārdi ir “Nedomā”,” smejas abi mūziķi.

Projektā piedalījusies arī producentu komanda – Jānis Kalve un Lotars Lodziņš (“Labo Ierakstu Studija”), kuri, starp citu, ir kādreizējie “Pamatinstinkta” dalībnieki. Viņi producē tādus māksliniekus kā “Labvēlīgais Tips”, Aivo Oskis un Alise Haijima. Jānis miksē dziesmas, kas dzirdamas radio viļņos (“Musiqq”, “Bermudu Divstūris”, mūziķi Normunds Rutulis, Nikolajs Puzikovs u.c.), bet Lotars strādā EHR ierakstu studijā ar reklāmām.

Dziesmas tapšanā ar padomu dalījusies arī dziesmas un teksta oriģinālā autore Ilze Kalve, kādreizējā “Pamatinstinkta” soliste, kas šobrīd ir LTV1 “Panorāmas” korespondente Lielbritānijā.

“Nejautā” 1996. gada oriģināldziesmas ierakstā piedalījies arī labi pazīstamais Ansis Klintsons (grupa “Logo”).

Dziesma klausāma radio viļņos, kā arī pieejama straumēšanas vietnē Spotify
( https://ej.uz/transference-nejauta ).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit