Skip to content

Ar sirsnīgu dziesmu par attiecībām sevi piesaka apvienība “Atspulgi”

“Atspulgi” ir Ilzes Rijnieces un Paula Arnicāna izveidotā muzikālā apvienība, kura sevi piesaka ar dziesmu “Par viņu”, ar smaidu stāstot par plaši izplatītiem vīrieša un sievietes attiecību dinamikas maldiem.  

Mūziķus iedvesmo pastāstiņi no reālās dzīves, tādēļ arī apvienībai dots nosaukums  “Atspulgi”, jo dziesmās tiek atainotas mirkļa pārdomas, aktualitātes un iespaidi. Arī pirmo singlu “Par viņu” iedvesmojuši stāsti no interneta dzīlēm.

“Sērfojot internetā, publiskajā sociālajā vidē redzēju situācijas, lasīju rakstus par vīriešiem, kuriem ir maldīgi priekšstati par to, kādai jābūt attiecību dinamikai starp vīrieti un sievieti. Steriotipiski liekas, lai piesaistītu sievietes uzmanību – tev jābūt mašīnai, dzīvoklim, fiziskajai formai un citiem ārējiem apstākļiem, un meitenes tev pašas lips klāt, kā bites medus traukam. Bet nepietiek sakrāt noteiktas īpašības kā punktus, lai tiktu pie balvas. Tev tā vai tā ir jāuzņemas iniciatīva, iecerētā jāuzrunā un jāatzīstas simpātijās,” dziesmas stāstu atklāj Pauls. “Šī ir dziesma, kas iedrošina spert pirmo soli!” viņu papildina Ilze.

Dziesma Spotify

Ilze Rijniece pazīstama ar savu darbību plašā muzikālajā laukā – viņa piedalījusies dažādos popmūzikas projektos, TV šovos, darbojusies ar post-folk žanrā un komponējusi muzikāliem uzvedumiem. Arī ģitārists Pauls Arnicāns dzirdams dažādos muzikālos projektos – sadarbojoties gan ar hiphopa apvienību “Kreisais Krasts”, gan grupu “Audiokvartāls” un kori “Skani”.  Kad abi apjautuši saskanīgo pieeju dziesmu rakstīšanai, nolēmuši izveidot muzikālo apvienību “Atspulgi”, kuras sastāvs varētu brīvi mainīties: “Latvijā mūziķu saime ir tik maza, visi ir nodarbināti vairākos projektos. Tāpēc sapratām, ka dziesmas rakstīsim jebkurā gadījumā un citus mūziķus uzaicināsim pievienoties ierakstos vai koncertos.”  Dziesmas “Par viņu” radīšanā iesaistījušies arī Didzis Soste un Pauls Eglītis, bet ierakstu un pēcapstrādi veicis producents Armands Varslavāns.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit