Skip to content

Ar spēcīgu vēstījumu sabiedrībai mūzikā uzaust jauns vārds: atvara

Piektdien, 29. aprīlī, pirmo singlu “piepumpētas” klausītājiem nodod mūziķe, kura piesaka sevi latviešu mūzikā ar vārdu – atvara. Dziesmai ir spēcīgs vēstījums un uzsvars uz to, ka cilvēkam ir jābūt pašam, sevi jāmīl un jāciena, neklausoties citu izvirzītajos stereotipos. Singlam tapis arī iedvesmojošs videoklips. 

Dziesmas ideja radās pašai dziesmas autorei, jo viņa reiz ir zaudējusi 40 kg un izcīnījusi smagu depresiju, un, kā pati saka, vēl aizvien nav ieliekama “kastītē”, jo nav “S” izmēra cilvēks. “Pusi no sava mūža esmu dzīvojusi ar lieko svaru un kompleksiem. Esmu skaļa rakstura cilvēks, es neesmu no klusajiem un sapratu, ka vēlos runāt par tēmām, kas man ir svarīgas. Piemēram, par to, ka cilvēkus mēģina, tā teikt, mērīt pēc vienas mērauklas – padarīt par vienveidīgiem tipiņiem. Es neuzskatu, ka tas ir cilvēcīgi vai vispār nepieciešams. Un noteikti nav tā, ka es šajā dziesmā cenšos apvainot meitenes, kuras ir piepumpējušas lūpas vai ko citu pamainījušas savā ķermenī. Ja pašām gribas sevi koriģēt, kāpēc ne? Piedziedājuma konteksts ir tāds, ka man personīgi reiz dzīvē tika uzskaitītas nianses, kuras sevī vajadzētu uzlabot, lai es būtu piemērota un attiecībām derīga. Šobrīd es uzskatu, ka es būtu bijusi lēta, ja es būtu ļāvusies cita cilvēka viedoklim sevi ietekmēt. Tāpēc arī tāds teksts,” skaidro atvara.

Arī videoklips ir dziedātājas ideja, kas tika realizēta kopā ar Timoteju Rozentālu un “LEOVEL Media”. Ļoti palīdzējis arī stilistes Indras Salcevičas atbalsts, jo viņa ne tikai parūpējusies par apģērbiem videoklipā, bet arī iedrošinājusi iet un darīt. Mūziķe pati meklēja videoklipa aktrises – atšķirīgas meitenes, kuras ir apmierinātas pašas ar sevi, kuras sevi mīl, neraugoties uz to, ka, iespējams, neatbilst sabiedrības uzliktajiem “rāmjiem”. Šīs meitenes parāda kompleksus, kas figurē sabiedrībā – zobu spraugas, auss formas, liekais svars, celulīts, u.c. Bet kāpēc kam tādam būtu jābūt uztvertam negatīvi? Tieši šīs lietas mūs atšķir. Un primāri svarīgākais ir cilvēks – viņa dvēsele un attieksme.

“Es ļoti vēlējos šo dziesmu nodot sabiedrībai, jo vēlējos celt gaismā šo negodīgumu. Šobrīd ir tādi laiki, kad mēs ne par ko nevaram būt droši. Un, ja pēkšņi, lai cik arī tas bēdīgi neizklausītos, man atlicis dzīvot pavisam maz, jo sākas kodolkarš, es nevēlos aiziet nepateikusi kaut ko, kas man sirsniņā ir bijis ļoti ilgi. Tieši tāpēc es rakstu mūziku, un šī noteikti nav vienīgā dziesma, kas būs no manis dzirdama.  Ir daudz aktuālā, par ko ir jārunā. Esmu neizsakāmi pateicīga mūzikas rakstīšanas nometnei “RIGaLIVE”, kurā piedalījos pagājušā gada rudenī. Tas bija mans pagrieziena punkts dzīvē, jo sapratu, ka ir jāiet, ir jādara. Pietiek sēdēt malā un dzīt sevi kompleksos,” saka dziedātāja.

Dziesmas “piepumpētas” mūzikas producents ir JJ LUSH. “Bez viņa ticības man, es vispār nebūtu šo realizējusi. Viņš palīdzēja gan pie mūzikas, gan vēstījuma idejām, par ko esmu ļoti priecīga un pateicīga,” atklāj atvara.

Uz jautājumu, kāpēc tāds skatuves vārds, un kāpēc ar mazo burtu, mūziķe saka pavisam vienkārši: “Mēs pamatskolā klasē bijām trīs meitenes ar vienādiem vārdiem, tāpēc mūs sauca uzvārdos kā skolotāji, tā klasesbiedri. Tāds silts pieradums! Un savu pirmo dzīves uzvārdu rakstu ar mazo burtu, jo vairs es neesmu tā meitene Atvara. Laiks ir mani izmainījis. Kā arī, tas ir izcils atgādinājums sev nelēkt augstāk par savām spējām un nenovērtēt citus zemāk par sevi. Katrs ir tur, kur tam jābūt, iedomība ir sekla.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit