Skip to content

Ar “Very Cool People” koncertu atklās “Siguldas devona” piekto sezonu

Ar grupas “Very Cool People” un dziedātājas Aijas Andrejevas kopīgi izpildīto programmu “Vudstokas renesanse” 9. septembrī tiks atklāta kultūras centra “Siguldas devons” piektā sezona. Atklāšanas nedēļas nogalē notiks arī citi pasākumi, ieskaitot Shipsea uzstāšanos.

“Vudstokas renesanses” aizsākumi meklējami 2020. gadā, kad grupa “Very Cool People” kopā ar Aiju Andrejevu festivālā “Rīgas Ritmi” prezentēja Dženisai Džoplinai veltītu koncertprogrammu. Tā momentāni guva nedalītu kritikas un klausītāju atzinību, tādēļ tika nolemts programmu papildināt arī ar Džimija Hendriksa un grupas “The Doors” skaņdarbiem, kas rezultējās “Vudstokas renesansē”.

Jaunā un jaudīgā koncertprogramma ar lielu publikas atsaucību un sarīkotu papildkoncertu tika prezentēta šā gada aprīlī Liepājas teātrī. “Vudstokas renesanse” vēl vairāk tika uzfrišināta prestižajā Šauļu džeza festivālā Lietuvā.

“Kultūras centra “Siguldas devons” sezonas atklāšana būs īpaša, jo tas būs koncerts tieši tādā koncertzālē, kādai koncertprogramma vispār iecerēta,” uzsver grupas “Very Cool People” vadītājs, ģitārists Elvijs Grafcovs. “Svarīgs moments ir arī tas, ka šis būs pēdējais koncertprogrammas publiskais atskaņojums pirms tāda paša nosaukuma albuma ierakstīšanas, jo “Vudstokas renesansi” šobrīd esam pieslīpējuši vislabākajā formā!”

“Very Cool People” koncerta īpašie viesi būs grupa “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” no Lietuvas. Ar sarežģīto nosaukumu apveltītais ansamblis šobrīd ir viena no veiksmīgākajām koncertgrupām mūsu kaimiņvalstī. Atraktīvie “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” spēj izpārdot koncertzāles un pat sarīkot arēnas izmēra koncertus. “Very Cool People” vairākkārt bija iesildošā grupa Lietuvas spīdekļiem viņu mājās, tādēļ tagad pienācis laiks kolorītam atbildes solim.

“Grupas skanējumu latviešu publikai var raksturot kā “Labvēlīgā tipa” un “Jauna mēness” sajaukumu, kam pāri pārlieta “Oranžo brīvdienu” kolorītā mērce, bet to visu režisējis, piemēram, Emirs Kusturica,” paskaidro Elvijs.

Koncerta sākums 9. septembrī pulksten 19.00. Stundu agrāk “Siguldas devona” Silvas zālē tiks atklāta arī Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu un Siguldas novada tekstilmākslas meistaru veidotā ekspozīcija starptautiskajai Milānas dizaina mesei – “Lāpām zeķes – lāpām pasauli”.

Savukārt 10. septembrī Siguldā pirmoreiz notiks Siguldas kultūras forums, kas būs kā iedvesmas stāsts jauniem kultūrnotikumiem pilsētā. Šo stāstu pulksten 10.00 papildinās platformas “Latvian Literature” organizētā rīta kafija par atdzeju, bet pulksten 17.00 – tekstgrupas “Orbīta” veidotās skaņas un gaismas instalācijas atklāšana.

Pulksten 18.00 “Siguldas devonā” notiks svinīga apbalvošanas ceremonija “Siguldas kultūras gada balva 2022”, kas noslēgsies ar Shipsea koncertu “Apgaismo mani”. Tajā publikai tiks piedāvāts iedziļināties oriģinālmūzikā ietērptos, īpašos un personīgos dziesmu autora Jāņa Šipkēvica stāstos.

Visbeidzot svētdien, 11. septembrī “Siguldas devona” jaunās sezonas atklāšanas programma noslēgsies ar “Ģimenes dienu”, kurā no pulksten 11.00 dažādu paaudžu siguldieši un pilsētas viesi varēs satikties radošās darbnīcās, animācijas seriāla “Lupatiņi” kinoseansos, rakstnieces Luīzes Pastores uzdevumu spēlē par grāmatu “Raiņa ielas cirks”, neatkarīgā teātra “Dirty Deal Theatro” pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles motīviem radītajā izrādē-spēlē “Nāves ēnā” un pat zeķu lāpīšanas meistarklasē.

Uz tikšanos rudenīgi apgleznoties sākošajā Siguldā!

Very Cool People foto: Ritvars Stankēvičs

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit