DJ Monsta (zināms arī kā Monstrs) sāka dīdžejot 1992. gadā. To, ka kļūs par Dj, viņš zināja, vai vismaz nojauta, jau 7 gadu vecumā, kad lūdza mammai, lai nopērk plašu atskaņotāju. No 1996. gada sāka interesēties par „turntablism” (plašu atskaņotāju mākslu, kurā ietilpst plašu “skrāpēšana” (scratch) un “ritmu žonglēšana” (beat juggling)). Gadu vēlāk sāka darboties Latvijas hip hop grupā “Fact”. Ar šīs grupas līderi Gustavo vēl joprojām notiek veiksmīga sadarbība.

1998. gadā DJ Monsta kā grupas scratch DJ pieaicināja arī acid jazz un funk grupa “Time After Time”, ar kuriem kopā tika iegūta “Grand Prix” jauno grupu ilggadīgajā konkursā “Liepājas Dzintars”. Gan ar „Time After Time”, gan „Fact” ir sniegti koncerti gan Eiropā, gan Krievijā.

2002. gadā, kopā ar Latvijas ievērojamākiem scratch dīdžejiem AG, Raiti un Krii, izveidoja turntablistu grupu “Riga Scratch Posse”. Šī dīdžeju grupa ir iesildījusi pasaulslaveno hip hop grupu “Gang Starr”, kad viņi viesojās Rīgā. 2005. gadā “Riga Scratch Posse” kā žūrija piedalījās Igaunijas DJ čempionātā.

Īpaši DJ Monsta interesē uzstāšanās ar mūziķiem. Viņš ir piedalījies daudz ierakstos un uzstājies kopā ar dažādiem džeza un klasiskās mūzikas mūziķiem. 2006. gadā kā scratch DJ piedalījies studijas “Rija” animācijas filmā “Melnā Kaste”. 2007. – 2008. gadā kopā ar modernā džeza grupu “Riga Groove Electro” (ar Denisu Paškeviču priekšgalā) devās Eiropas tūrē (ar nosaukumu “Balticness”) pa 11 valstīm, tai skaitā arī Krieviju, uzstājoties ievērojamākajos džeza klubos. Šīs tūres ietvaros DJ Monsta kļuva par pirmo dīdžeju, kurš ir uzstājies Pēterburgas džeza filharmonijā. Kopš 2008. gada aktīvi muzicē kopā ar saksofonistu un komponistu Niku Gothamu. Šī sadarbība ir izveidojusi jaunu mūzikas projektu “NiMo”. Šajā pašā gadā kopā ar bundzinieku Andri Buiķi, remiksējot 20. un 30. gadu mūziku, izveidojās projekts “Re:Retro”.

Kopā ar koklētāju Laimu Jansoni DJ Monsta izdevis tautas mūzikas albumu, savukārt sadarbojoties ar reperi Ansi mūziķis radīja singlu „Pacel savu balsi!” par godu XI Jaunatnes Dziesmu un Deju svētkiem.

Savos pamatos Monsta ir dīdžejs, kurš spēlē skaņu plates klubos un dažados pasākumos. Viņš priecē dejotājus un klausītājus ar Broken Beat, Nu Jazz, Jazz, Funk un Latin stila mūziku. Savā ilgajā dīdžeja pieredzē DJ Monsta ir uzstājies un pabijis daudzos klubos Eiropā un Krievijā, kāpjot uz vienas skatuves ar slaveniem dīdžejiem, daudzām grupām un pat Latvijas Nacionālo Simfonisko Orķestri.