Ansamblis „Dobeles zemessargi” ir dibināts 1995. gadā Dobelē. Pieci grupas dziedātāji ir ārrindas zemessargi, bet viens – NBS virsnieks. Kolektīva pastāvēšanas laikā ir izdoti 4 albumi. Pašlaik svaigākais „Dobeles zemessargu” ieraksts „Latvju meitenēm” 2013. gadā tika nominēts Latvijas mūzikas gada balvai nominācijā „Labākais šlāgeralbūms”.

Ansambļa repertuārā tiek iekļautas dažādas kompozīcijas, sākot no patriotiskajām dziesmām, un beidzot ar jautrām, drastiskām melodijām latviskā garā. Ansambļa oriģinālrepertuārs sastāv no Artūra Reinika komponētajām dziesmām.

Jau kopš pašiem pirmsākumiem ansambli ”Dobeles zemessargi” nemainīgi vada mūziķis un komponists, zemessardzes seržants Artūrs Reiniks. Kolektīva dziesmas regulāri skan „Latvijas Radio 2” ēterā, „LTV 1” pārraidītajā raidījumā „Šlāgeraptauja”, telekompānijas „LNT” veidotajās ,,Dzintara dziesmas”, kā arī „Latvijas šlāgerkanālā”. Daudzu dziesmu videoversijas ir atrodamas arī „YouTube”.

Ansamblis ne tikai aktīvi koncertē Latvijā, bet arī ir uzstājies ar koncertiem Vācijā un Anglijā. Par latviešu karavīra vārda nešanu Latvijā un arī ārpus tās robežām ansambļa vīri ir apbalvoti ar 1. un 2. pakāpes Goda zīmēm.

Par ansambli „Dobeles zemessargi” kanāls „LTV 1” ir uzņēmis dokumentālo filmu.