Grupu “Instrumenti”, kas ir viens no pēdējo gadu spilgtākajiem un kvalitatīvākajiem mūzikas projektiem Baltijā, 2009. gadā radījuši bijušie „Cosmos” dalībnieki Reinis Sējāns un Jānis Šipkēvics. Dueta debijas albums “TRU”, kas dienasgaismu ieraudzīja 2011. gada augustā, tika ierakstīts Īslandes galvaspilsētā Reikjavīkā, sadarbojoties ar producentiem un aranžētājiem, kas iepriekš strādājuši pie savas valsts lielāko mūzikas zvaigžņu – „Björk”, „Sigur Rós”, „Jónsi” un „Múm” un citu izpildītāju – ierakstiem. Ar debijas albuma iespaidīgajiem koncertiem “Instumenti” viesojās gan Liepājā, gan Valmierā, savukārt tā noslēguma koncerts “Arēnā Rīga” tika atzīts par gada iespaidīgāko pasākumu kultūrā. Vēlāk šis koncertieraksts tika izdots arī DVD un BluRay formātos, par ko saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu kā labākais koncertieraksts.

2013. gada pavasarī iznāca grupas otrais studijas albums “Procrastination”, kas tapa ciešā sadarbībā ar skaņu inženieri un producentu Gati Zaķi. Ieraksta skanējumu raksturo jauni meklējumi dažādos muzikālos virzienos, apzināta izvairīšanās no perfekcijas, kā arī daudz ciešāka saikne ar elektronisko, nevis popmūziku, kas bija par pamatu debijas albumam. Mākslinieciskie meklējumi vēl spilgtāk izpaudās 2014. gada decembrī izdotajā albumā „Iekams”, kas tika radīts Gruzijā vēl ciešākā saiknē ar Gati Zaķi, padarot viņu par pilnvērtīgu grupas locekli. Tas ir līdz šim mierīgākais un izjustākais grupas albums, ko atzinīgi novērtējuši arī kritiķi, piešķirot tam „Zelta mikrofonu” kā 2014. gada labākajam indie mūzikas albumam, kā arī iekļaujot to pirmās „Austras balvas” nominantu sarakstā.

„Instrumenti” savas karjeras laikā ir saņēmusi vienpadsmit Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas „Zelta mikrofons”, to skaitā trīs gadus pēc kārtas balvu par Gada Labāko dziesmu. Grupa ir veikusi trīs apjomīgas koncerttūres Latvijā, izdevusi divus koncertierakstus, vairākkārt kāpuši uz festivāla “Positivus” galvenās skatuves, piedalījušies lielākajos Baltijas reģiona mūzikas pasākumos, kā arī mūzikas festivālos Beļģijā, Francijā, Vācijā, Norvēģijā, Krievijā, Zviedrijā, ASV, Igaunijā, Liebritānijā, Īslandē, Nīderlandē Austrijā un citviet pasaulē. Tāpat “Instrumenti” ir iesildījuši arī tādus pasaules mūzikas grandus kā Mika, „The Wombats”, Džeimsu Blantu, „Depeche Mode”, „Kasabian”.