Grupā “Juuk” sadarbojas zināmi alternatīvās scēnas mūziķi, kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo, tumšo folk&kantrī – mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mīlestību pret skumjām un sērām.

Atšķirībā no daudziem citiem kolektīviem, grupā “Juuk” ir trīs dziesmu autori un solisti – Sniedze Prauliņa (balss, flauta), Edgars Šubrovskis (balss, ģitāras, bass) un Oskars Jansons (balss, ģitāras, bandžo); grupā spēlē arī Dina Skreitule (vijole, piebalss) un Rinalds Maksimovs (sitamie instrumenti).

“Juuk” savā versijā spēlē arī citu autoru dziesmas – koncertos var dzirdēt Haralda Sīmaņa, Soundarcade, Māra Šverna, klasiskās un tautas mūzikas skaņdarbus.

Grupa ir dzimusi sagadīšanās rezultātā. Pēc solo albuma “Cockroach Prophets” ierakstīšanas mājas studijā Oskars Jansons ielika tīmeklī sludinājumu – meklēja domubiedrus, ar kuriem spēlējot, beidzot varētu noklausīties savas dziesmas “dzīvajā” izpildījumā. Tieši šajā laikā Edgars Šubrovskis bija iesaistījies kantrī mūzikla tapšanā, tādēļ pastiprināti interesējās par šajā žanrā notiekošo Latvijā. Jau pēc pirmajiem mēģinājumiem un pirmajām nospēlētajām bērēm kļuva skaidrs, ka sadarbība turpināsies.

2019. gada 1. jūlijā grupa izdevusi savu debijas albumu “Indulgenču tirgotāji”.

Ietekmējoties no ASV un Rietumeiropas folkmūzikas mantojuma, JUUK pirmais albums ir veltījums kultūrai, kura ir eksistējusi vienmēr – no ceļmalām un tavernām līdz rokmūzikai; mūzikai, kas sākotnēji domāta nevis koncertzālēm, bet kopā spēlēšanai virtuvēs, viesistabās vai citādi sanākot kopā. Šī tradīcija Latvijā ir īpaši stipra un neaprobežojas ar mūziku vien, un mūsdienās lielā mērā balstās uz vēlmi stāstīt stāstus un iesaistīties dialogā vienam ar otru, kas arī ir savedis kopā grupas dalībniekus. Albumu rakstījis, ieraksta laikā miksējis un producējis Latvijas alternatīvās scēnas veterāns Ingus Baušķenieks savā studijā “Bicycle Systems”.