Sešu cilvēku ambientā džezroka apvienība no Latvijas “Kuba” savu pastāvēšanu sāka 2001. gada pavasarī, kad kopīgi muzicēt nolēma divu Latvijas rokgrupu līderi – Arnis Račinskis un Jānis Žilde. Pieaicinot projektam elektroniskās mūzikas mākslinieku un pianistu Martinez Gonzalez aka Gonzo, kurš tikko pa 100 dolāriem pēc sludinājuma kādā Rīgas nomalē brīnumainā kārtā bija atradis 70. gadu “Rhodes” piano, sākās pirmie mēģinājumi, kuros sākotnējās rokmūzikas idejas transformējās pavisam citā muzikālajā koncepcijā.

Gadsimta mija bija laiks, kad pasaules mūzikā aktualizējās elektroniskā jazz-lounge mūzika, un to sakausējot ar postroka un džeza elementiem, “Kuba” drīz kļuva par vienu no spilgtākajām Rīgas naktsklubu dzīves mūzikas grupām. 2002. gadā izdotais albums “15 Episodes Of Kuba”, kura ierakstā piedalījās arī pieredzējušais trompetists Gunārs Rozenbergs, saņēma divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas, un albums tika izdots arī Japānā, Grieķijā, Krievijā, Taivānā, Horvātijā u.c.

2006. gadā grupa beidza savu darbību, tā arī nepabeidzot iesākto otro studijas albumu. Tas muzikāli bija eksperimentālāks, dinamiskāks, citējot minimālisma komponista Stīva Reiha un frīdžeza apvienības “Art Ensemble Of Chicago” mūziku.

Pēc desmit gadu pauzes projekts ir atsācis muzicēt, sniedzot vairākus koncertus, un ir apņēmības pilns pabeigt pirms padsmit gadiem iesākto, bet tā arī nepabeigto otro studijas albumu.