Ansamblis Manta ir viens no redzamākajiem latviešu alternatīvās scēnas pārstāvjiem, kas guvis piekrišanu arī ārpus tās. Pirmais albums “Manta” ieguvis vairākas Latvijas mūzikas balvas, grupa aktīvi koncertējusi Latvijā, uzstājusies arī Lietuvā un Igaunijā.

2014. gada augustā Manta izdeva savu debijas albumu, kura dziesmas uz diviem lenšu magnetofoniem analogi ierakstītas Ingus Baušķenieka studijā Bicycle Systems. Albums saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu „Zelta Mikrofons” kā labākais 2014. gada alternatīvās mūzikas albums, kā arī balvu par gada labāko albumu no portāla alternative.lv. 2015.gada maijā albums izdots vinila formātā.gada martā Manta un četri filosofi kopīgi radīja konceptalbumu „Buržuāziskās filosofijas marasms četrām balsīm ar ansambli” ar runām un dziesmām pēc B.E.Bihovskija brošūras motīviem.

Mantas otrais dziesmu albums “Karaliene Anna” ir savdabīga, tēlaina, tumša mūzika, kas klejo dažādos žanros. Dziesmas un to aranžējumi balstīti tekstos, ar kuriem var iepazīties gan oriģinālvalodā, gan angliski.

Mantas īpatno skanējumu veido arī daudzbalsība un oriģināls instrumentu klāsts dažādos salikumos – Cremona basģitāra vai sintbass, ģitāras, klavieres, dzīvās bungas un pašradīti sampli, ērģeles Vermona 2, sintezators “Электроника”, Korg Electronic piano, kā arī īpašais viesis – Casio VL1.