“The Citizens LV” 2010. gada martā izveidoja četri draugi un tolaik skolasbiedri – Jānis Pētersons, Reinis Višķeris, Roberts Veics un Krišjānis Auziņš, savukārt nedaudz vēlāk kolektīva sastāvs tika noformēts, kad tam pievienojās ģitārists Rihards Klūga. Mūziķi grupas pastāvēšanas laikā ir izmēģinājuši un smēlušies iedvesmu no dažādiem populārās mūzikas žanriem un izpildītājiem, līdz atraduši savu skaņu žanrā, ko paši raksturo kā sintezatoru roku jeb sintroku, kas sevī apvieno indie, rokmūzikas un sintpopa elementus. Grupas skanējumu raksturo enerģiska un spēcīga ritma sekcija, kurā bungas un bass apvieno vienkāršo un sarežģīto, lai kopā radītu modernu roka skanējumu ar drum’n’bass pieskaņu. To papildina fankam raksturīgas ģitāras partijas un pretstatā astoņdesmito gadu mūziku atgādinoši klasiskā roka ģitāras solo. Visbeidzot unikālo skanējumu atnes sintezatoru melodijas un blūza stila vokāls, kas piešķir katrai dziesmai citādu noskaņu – sapņainu, jautru vai melanholisku.

2015. gada oktobrī „The Citizens LV” klausītājiem prezentēja savu pirmo albumu „Concrete Dreams”, kurā apkopotas astoņas dziesmas par mīlestību, naidu, un citām spēcīgām jūtām. Ieraksta vadošais singls „Happy Family” guva ievērojamus panākumus „Radio SWH” ēterā – vispirms tas kļuva par oktobra mēneša uzvarētāju jauno grupu konkursā „Priekšnams”, savukārt vēlāk ilgāku laiku ieņēma vadošās pozīcijas „Radio SWH” TOP 20.

Savas karjeras laikā grupa ir uzstājusies festivālos “Positivus” un “LiveFest”, kā arī gandrīz visos Latvijas mūzikas klubos. Tāpat tā ir muzicējusi arī Lietuvā.