Grupu “The Sound Poets” kā loģisku turpinājumu savam iepriekšējam projektam „S.P.B.” 2011. gada vasarā izveido divi draugi – Jānis Aišpurs (vokāls, taustiņinstrumenti, ģitāra) un Normunds Lukša (elektriskā ģitāra). Ar saviļņojošu koncertu 2011. gada nogalē rodas tagadējais mūziķu sastāvs, ko veido arī bundzinieks Pēteris Lunde, basģitārists Kārlis Strūbergs un čelliste Undīne Balode.

Grupas pirmo singlu “Emīlija” vietējie mūzikas eksperti nosauca par vienu no 2011. gada labākajām poproka dziesmām Latvijā. Pirmā singla panākumiem sekoja dziesma “Kalniem pāri”, kļūstot par 2012. gada radio topu virsotņu, vasaras festivālu un skolas izlaidumu himnu. Pateicoties skaņdarba panākumiem 2012. gada vasarā “The Sound Poets” kā iesildošā grupa tiek uzaicināti doties “Prāta Vētras” albuma koncerttūrē “Vēl viena klusā daba”. Ar lielu publikas atsaucību piedalās nozīmīgākajos Latvijas vasaras mūzikas festivālos, tajā skaitā “Positivus” un “Summer Sound”, savā pirmajā kopīgajā vasarā uzstājoties vairāku tūkstošu auditorijas priekšā.

2013. gada martā ar ierakstu kompānijas “I Love You Records” atbalstu tiek izdots grupas debijas albums latviešu valodā “Tavs stāsts” un pirmizrādi piedzīvo kopdarbs ar režisori Adrianu Rozi – dokumentālā īsfilma “Tavs stāsts”. 2014. gadā tiek izdots albums angļu valodā „Reaching For The Light”. Tam seko 2015. gadā izdotais albums „Pulsē”, kas ierakstīts kādā mājā Jumurdas ezera krastā.

“The Sound Poets” mēdz salīdzināt ar tādiem mūziķiem kā “Coldplay”, “Arcade Fire” un “Keane”, bet grupa izceļas ar savu, emocionāli inteliģento poproka rokrakstu. Viņu uzstāšanās ir enerģiskas, emocionāli uzlādētas un patiesi iedvesmojošas, atstājot spēcīgu, paliekošu iespaidu.