Skip to content

Atzīmējot Riharda Lībieša albuma “Līnijas un Miniatūras” izdošanu vinila plates formātā, publicēts skaņdarba “Dzīvības musturs” video

No 8. septembra ģitārista un mūzikas autora Riharda Lībieša pērn izdotais albums “Līnijas un Miniatūras” pieejams klausītājiem arī vinila plates formātā. Šim notikumam par godu radīts arī video albumā iekļautajam skaņdarbam “Dzīvības musturs”, kura autore ir kino un videoārta režisore Elizabete Gricmane.

Rihards Lībietis atklāj: ““Līnijas un Miniatūras” jau no pašiem tā pirmsākumiem tika lolots kā vinila albums. Pirmkārt, tāpēc, ka platē izdots albums vienmēr ir bijis apvīts ar ļoti īpašu auru, otrkārt, tāpēc, ka šāda spektra instrumentālā mūzika noteikti jābauda ar augstāko iespējamo skaņas kvalitāti. Visbeidzot arī tāpēc, ka šis ir pirmais mans veikums, kuru ir iespējams ietilpināt vienas plates izmērā.”

Albums izdots ierobežotā skaitā – pieejamas tikai 150 plates, kuras iespējams iegādāties Riharda Lībieša kontā platformā “Bandcamp” https://rihardslibietis.bandcamp.com/album/l-nijas-un-miniat-ras-lines-and-miniatures, kā arī veikalā “Vinylla.lv”. 50% no ieņēmumiem no plašu pārdošanas tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.

Līdz ar albuma izdošanu vinila formātā, publicēts tajā iekļautās kompozīcijas “Dzīvības musturs” video. Šis skaņdarbs stāsta par spēka meklējumiem sevī un to, kā visa dzīvība neizbēgami ir saistīta vienā veselumā. Pamatojoties uz tā juteklisko dramaturģiju, video autore Elizabete Gricmane video fiksējusi ar kustīgas tušas darbiem radītu miniatūru mainīgās pasaules dabu.

Elizabete Gricmane stāsta: “Riharda dotais nosaukums “Līnijas un Miniatūras” iedeva visai skaidru virzienu, lai domātu par šīs mūzikas vizualizāciju. Līnija kā lielums, kas stiepjas no laika un likteņa simbola, līdz mūsu pašu bioloģiskajām figūrām, kur kapilāri un ādas slāņi mūsu ķermenī veido tik pat daudz līnijām šķērsotu ceļu kā dabā, skatoties no putna vai drona lidojuma. Arī ūdens tilpnē straumes tā pat kā cilvēku jūtas sajaucas bez skaidras robežas.”

Skaņdarba “Dzīvības musturs” ierakstā ģitāras, basu, taustiņinstrumentus un elektroniku iespēlējis Rihards Lībietis, čellu – Erna Daugaviete, savukārt vijoli – Olga Bučinska. Ieraksts veikts studijā “No Fuss Audio” Tukumā, tā skaņu režisors un miksa veidotājs ir Valērijs Černejs.

“Līnijas un Miniatūras” ir otrais Riharda Lībieša oriģinālmūzikas albums. Tajā iekļautas desmit instrumentālas kompozīcijas, kuras raksturo pandēmijas laika notikumus un sajūtas – īpaši vientulību, nedrošību par nākotni un neskaidrību. Tajā pat laikā albuma skaņdarbi sniedz klausītājiem uzlādējošu un iedvesmojošu emociju lādiņu, kas caurvij visas albuma kompozīcijas. Lai gan sākotnēji tas bija plānots kā Riharda Lībieša soloalbums, tā ierakstā piedalījušies arī viesmākslinieki – Toms Kagainis (bungas, perkusijas), Erna Daugaviete (čells), Olga Bučinska (vijole), Ieva Rūtentāle (flauta), Matīss Repsis (klavieres) un Beāte Zviedre (balss). Albums tapis ar AKKA/LAA Autora stipendijas atbalstu. Tas dzirdams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs: https://fanlink.to/lum.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit