Skip to content

“Audiokvartāls” un Marta Ritova par problēmām, komunicējot savā starpā

Pašmāju pop/rock apvienība “Audiokvartāls” kopā ar dziedātāju Martu Ritovu prezentē dziesmu “Es nesaprotu, es nemāku”, kas vēsta par problēmām, komunicējot vienam ar otru. Dziesma ir pēdējais vēstnesis no grupas otrā studijas albuma, kurš iznāks maija beigās.

“Kāpēc mēs pret vienu cilvēku attiecamies saprotoši, pret otru nievājoši? Ar ko tas izskaidrojams? Šajā dziesmā mēs mēģinām rast atbildes, bet, mūsuprāt, vislielākā problēma ir tajā, ka mēs bieži vien neklausāmies, ko otrs cilvēks cenšas pateikt. Līdz ar to rodas šīs konfliktsituācijas”, tā par dziesmu stāsta grupas solists Ivars Ozoliņš. “Tā kā dziesma ir par savstarpējām attiecībām, tad sapratām, ka ir jābūt sarunai, tāpēc uzrunājām sadarboties Martu, un esam priecīgi, ka viņa piekrita. Lai arī dziesmā ir dzirdams vīrieša un sievietes dialogs, dziesma nav mīlas stāsts”, piebilsts Ivars, “tas ir vispārīgāk un skar ikvienu no mums”.

“Man patīk veidot sadarbības, jo tās vienmēr rada daudz interesantāku un citādāku skanējumu, nekā ierasts dzirdēt no manis. Es parasti tam pieeju diezgan primitīvi – ja man patīk dziesma, tad arī piekrītu un priecājos, ka mums kopā arī labi skan un ir izveidojies foršs cilvēcīgs kontakts. Dziesmas tēma laikam mums visiem ir tuva – tā sajūta, ka gribam kaut ko pierādīt, ka zinām labāk, esam gudrāki, aizmirstot, ka esam vienā komandā ar saviem tuvajiem, nevis pretējās”, tā par dziesmu stāsta Marta.

Dziesmas tekstu palīdzēja sarakstīt jaunais dzejnieks un mūziķis Kristers Rudzītis, bet muzikālās partijas veidoja grupas dalībnieki un Marta, mūzikas producents –  Juris Ludženieks.

Lai paspilgtinātu dziesmas ideju, tai tapis videoklips, ko režisēja Klāvs Knuts Sukurs: “Kamēr vien dzīvojam, mēs meklējam – raugāmies pēc labākajiem veidiem, kā sadzīvot ar saviem līdzcilvēkiem, lūkojamies uz citu cilvēku dzīvēm, lai paņemtu no tām sev derīgāko, veramies visapkārt, lai gūtu jaunu pieredzi, piedzīvojumus un pēc iespējas pilnasinīgāk izgaršotu dzīvi. Šai stāstā Marta Ritova meklē, līdz atrod “Audiokvartāls” puišus, ar kuriem jūt radošu saskaņu un labprāt vienojas kopīgā dziesmā” par klipu stāsta režisors.

Jāuzsver, ka videoklips filmēts vienā kadrā, par ko nopelns jāuzņemas operatoram Dāvim Dambeniekam, bet personāžu lomās iejutās Elīna Bojarkina ar draugu Rihardu Zelezņevu, Madars Zvagulis ar dēlu Edvardu, Marta Kukarāne ar meitu Elīzu, kā arī grupas dalībnieki, brāļi Ivars un Arnis Ozoliņi, Māris Skrodis, kā arī Marta Ritova.

Videoklips filmēts Rīgas Mediju un mākslas tehnikuma daudzfunkcionālajā zālē.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit