Skip to content

“Aukstajā gaismā es jūtu”.

Jānis Irbe līdz šim izdevis divus singlus “Paskaties” , “Metro” un video klipu “Metro”. Šīm dziesmām pievienojas arī jaunākais skaņdarbs “Aukstajā gaismā es jūtu”. Skaņdarbs tapis 2017. gada jūlija beigās par godu latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai. Par pamatu izmantots Veidenbauma dzejolis. Skaņdarbs izdots ritmiskās latviešu mūzikas izlasē “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi”. To izdeva Naba Music / Melo Records. Ik viens noteikti pēc pirmajām rindiņām atpazīs šo dzejoli.

Jāatzīst, ka galvenokārt līdz šim Jānis bija rakstījis savus tekstus un viņam nenoliedzami tas bija ļoti interesanti un jauna pieredze Veidenbauma dzeju iekļaut mūzikas ritmos. Dzejolis stāsta par bērnības atmiņām, kurās acīmredzot Veidenbaums ir gremdējies, atceroties dzīves notikumus.

Skaņdarba, tā teikt, skeletu Jānis uzmetu ātri. Pirmā atnāca ievadošā melodija, kuru spēlē viņš sintezatora augšējā reģistrā. Drīz Jānis nolēma, ka šai melodijai ir jābūt skaņdarba galvenajam motīvam. Pēc tam sekoja bungas, bass un vēl citas taustiņu partijas, un ģitāru tēmas. Skaņdarba demo ieraksts tapa viņa mājas studijā, bet tālāk tika strādāts Jāņa Dubava vadībā studijā “SKAN”, tur tika ierakstīts viss pārējais, kā arī miksēts un māsterēts. Ierakstā dzirdamais – taustiņi, bass ģitāra, ģitāra un bungas ir Jāņa Irbes iespēlētas.

Lai papildinātu dziesmu no sava skatupunkta Jānis izveidoja šai dziesmai individuālu noformējumu, tas ir redzams mūzikas profilos un lyric video

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit