Skip to content

BAIBA izdod jaunu dziesmu un video “Meitene no Pūres”

Austrijā dzīvojošās electro-pop mākslinieces BAIBA jaunākais veikums ir viņas pirmais singls latviešu valodā. “Meitene no Pūres”  ir kā nostaļģisks vēstījums par jauniešu un arī pašas mūziķes dzīvi divtūkstošajos gados.

“Meitene no Pūres” ir BAIBAs jaunākais veikums, kas tapis kā alternatīva viņas iepriekš sarakstītajai šīs dziesmas versijai angļu valodā “Boy From Murcia”. Šajā dziesmā BAIBA atskatās uz saviem pusaudžu gadiem – kā toreiz ar lieliem sapņiem, gribot būt par visu, bet vēl nezinot par ko tieši un cauri tam visam – ar lielām ilgām pēc nezināmā viņa uzauga savā dzimtajā vietā – Pūrē.

“Šī dziesma ir visām tām meitenēm un sievietēm, kuras vēlas būt viss – bezbailīgā un spēcīgā Džeina no džungļiem, poētiskā Anna Karīna Parīzē vai tā vienkāršā, apburošā meitene no laukiem, kuru mīļais puisis aizved uz zaļumballi,” stāsta Baiba, “Šī dziesma ir kā atgādinājums mums pašiem, ka ir absolūti OK vēlēties visu un būt par jebko.”

Dziesmas videoklipa un idejas autors ir Kristians Erhards Robalds. Tas ir filmēts Rojā, Mērsragā un Vaivaros, sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Videoklipā stilistiski atspoguļotas 2000.gadu romantiskās un nedaudz naivās mūzikas video klipu noskaņas – tās, ar kurām arī pati BAIBA uzauga tīņu gados. Video stāsts ir izdzīvots caur Anetes Reliņas un Mārtiņa Emīla Aržanovska deju, kur pati BAIBA iejutusies vērotājas un stāstītājas lomā, nostaļģiski atskatoties uz pagājušajiem tīņu gadiem – pirmajām cigaretēm, laika pavadīšanu pie benzīntanka, braucieniem uz jūru un pirmo mīlestību.

Dziesma Spotify

Tukuma novadā Pūres pagastā dzimusī latviešu mūziķe un producente BAIBA (īstajā vārdā Baiba Dēķena) jau astoņus gadus dzīvo gleznainajā Austrijas Alpu pilsētā Insbrukā, kur aktīvi producē mūziku, uzstājas un pasniedz mūzikas producēšanas meistarklases meitenēm. BAIBAS jaunākais singls “Perfect” pabijis aktīvā Austrijas radio staciju rotācijā un lielākās Austrijas alternatīvās radio stacijas FM4 topā. Šovasar BAIBA devusies mini koncerttūrē, uzstājoties Austrijā, Polijā, Čehijā un Slovākijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit