Skip to content

BAIBA izdod jaunu singlu, EP un izziņo koncertu Latvijā

Austrijā mītošā electro-pop māksliniece BAIBA izdod jaunu EP, kurā apkopoti mūziķes iepriekš publicētie singli, kā arī jaunākais veikums – dziesma “Too Cool”. Vasaras izskaņā BAIBA arī beidzot uzstāsies Latvijā, mūzikas un mākslas festivālā “Laba Daba”.

Modes zīmolu uniformās tērpi influenceri, spožais un reizē tik maldinošais cilvēku tēls sociālajos tīklos, kā arī mūsdienu steidzīgais dzīves ritms – tās ir tikai dažas tēmas, par kurām savā jaunākajā veikumā ironizē BAIBA. To papildina lipīga melodija, dzīvespriecīgs ritms un kontrastējoši aizkaitināts, pat dusmīgs vokāls. Šī kombinācija veido teju ideālu skaņdarbu, lai, dziedot un dejojot tam līdzi, aizmirstu visu, kas ikdienā tracina un liek arī skumt.

“Tā [dziesma] ir par cilvēkiem, kas izskatās smalki un pašpārliecināti, stilīgi un pašpietiekami. Bet… vai tā ir tikai fasāde? Iespējams, ka tas ir tikai aizsegs, lai pasargātu viegli ievainojamu dvēseli,” stāsta BAIBA.

“Too Cool” ir jau ceturtais singls no BAIBA’s jaunākā EP “Compulsive”. Mini albumā apkopotas četras mūziķes dziesmas, kas tapušas sadarbojoties ar vairākiem Austrijā atpazīstamiem māksliniekiem, tostarp producentiem Kristofu Holcnehtu (Cristoph Holzknecht) un Moricu Kristmanu (Moritz Kristmann). Savukārt jaunā skaņdarba video tapis sadarbībā ar Austrijā dzīvojošo spāņu režisori Martu Cesaru un tiks izdots jūnija vidū.

Prezentējot singlu “Too Cool”, video un arī EP, BAIBA šovasar dosies koncerttūrē, viesojoties vairākās Austrijas pilsētās, Ziemeļitālijā, Slovākijā, kā arī mūziķe pirmoreiz viesosies arī savā dzimtenē Latvijā. Jau augusta sākumā viņa uzstāsies mūzikas un mākslas festivālā “Laba Daba”.

Spotify

Par BAIBA:

BAIBA ir latviešu mūziķe (īstajā vārdā Baiba Dēķena), kura jau vairākus gadus dzīvo un muzicē Austrijas pilsētā Insbrukā. Viņa spēlē pašproducētu elektropopu un pasniedz mūzikas producēšanas meistarklases meitenēm. Līdz šim BAIBA izdevusi jau divus albumus un viņas dziesmas regulāri atskaņo radiostacijas kā Latvijā, tā arī ārvalstīs. Jaunā mini albuma pirmais singls “Perfect” nonāca Austrijā populārās radiostacijas FM4 regulārajā rotācijā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit