Skip to content

BAIBA izdod jaunu singlu “GHOSTED”

Mākslinieces jaunā dziesma un video iznāk mirkli pirms Valentīndienas un stāsta par “nozušanu” [angļu val. – ghosting]. Tas ir jau trešais singls no BAIBAs drīzumā gaidāmā EP “Compulsive”.

Austrijā dzīvojošā latviešu electro-pop māksliniece BAIBA savā jaunākajā dziesmā caur humoru un satīru stāsta par dažādiem pārdzīvojumiem otrās pusītes meklējumos – kā priekiem, tā arī nepatīkamiem mirkļiem. Uzmanības centrā šoreiz “nozušana” [angļu val. – ghosting] jeb, kad viens nolemj izbeigt attiecības otram par to nemaz nepavēstot.

Caur kārtīgu devu pašironijas, lipīgu melodiju un ritmisku pavadījumu mūziķe šo fenomenu pārvērtusi spēcīgā manifestā visiem, kas ar to jebkad saskārušies – vainīgos meklēt nav vērts, taču ir svarīgi atvadīties ar cieņu.

“Mēs visi esam pelnījuši labāku attieksmi,” atzīst BAIBA. Iedvesmu darbam mūziķe smēlusies no savas un apkārt esošo cilvēku pieredzes: “Tā [dziesma] atgādina, ka, lai cik neērta dažkārt ir atvadīšanās, kaut minimāla komunikācija nozīmē daudz un var saudzēt kāda cita cilvēka jūtas, tāpat kā pašiem aiztaupīt vainas apziņu un kaunu. Tā ir arī par cieņu, ko izrādām pret otru cilvēku un reiz kopīgi pavadīto laiku. Empātijai jābūt abpusējai, jo mēs nezinām, kam otrs cilvēks iet cauri.”

Dziesma Spotify

Par BAIBA:

BAIBA [īstajā vārdā Baiba Dēķena] ir Austrijā dzīvojoša latviešu electro-pop solo māksliniece. Caur mūzikas žanram raksturīgajiem ritmiem un dzīvespriecīgo noskaņu māksliniece ļoti atklāti stāsta par savu dzīves pieredzi un gūtajām mācībām. BAIBA aktīvi producē mūziku, uzstājas un pasniedz mūzikas producēšanas meistarklases meitenēm.

Pēc divu albumu izdošanas 2017. un 2021. gadā, viņa šobrīd strādā pie jauna EP

“Compulsive”, kas tiks izdots 2023. gada pavasarī. “Compulsive” būs satīrisks, tiešs un daudzšķautņains darbs. Zināms, ka augusta sākumā BAIBA beidzot uzstāsies arī Latvijā, mūzikas un mākslas festivālā “LABA DABA”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit