Skip to content

Baiba Ozoliņa laidusi klajā debijas albumu “Liku bēdu zem”

Dziedātājas un dziesmu autores Baibas Ozoliņas debijas albumā iekļautas astoņas dziesmas latviešu valodā. Albums tapis divos gados, un tajā iekļauti gan jau zināmi un radio topos nokļuvuši singli (“Liku bēdu zem”, “Vairāk kā vārdi”), gan arī vēl nedzirdētas kompozīcijas. Albuma dziesmu mūzikas autore ir pati Baiba, savukārt dziesmu vārdi tapuši sadarbībā ar tādiem Latvijā atpazīstamiem mūziķiem kā Gatis Mūrnieks, Agnese Rakovska, Kate Elpo, Jānis Niedra. Albuma studijas producents ir Gints Stankevičs, ar kuru izveidojusies cieša un veiksmīga sadarbība jau kopš debijas singla “Viegli sirds mana sitas” izdošanas 2021. gada novembrī.

“Lai arī pārstāvu popmūzikas žanru, vairākās savās dziesmās esmu ievijusi latvisko dzīvesziņu, jo ticu, ka tautasdziesmās varam smelties spēku, un tās ir daļa no mums,” stāsta Baiba.

“Galvenais albuma vēstījums ir likt bēdu zem akmens – nenest līdzi emocionālu bagāžu, kas traucē elpot. Tec, laimīte, tu pa priekšu, es tavās pēdiņās, liku bēdu zem akmeņa, pāri gāju dziedādama – lai arī bieži tas nebūt nenākas viegli, šajās rindās ir dziļa jēga un padoms,” stāsta Baiba. “Šajā albumā iekļautās dziesmas ataino diezgan plašu emociju gammu. Labprāt radu dziesmas, kuras uzlabo garastāvokli gan pašai, gan citiem, taču ne visas albuma dziesmas ir jautras un enerģiskas – arī skumjas un ilgas ir daļa no manis, un tās ir jāpieņem. Piemēram, dziesma “Tec, laimīte” tieši ir par savu “ēnas” puses pieņemšanu. Manuprāt, ir ārkārtīgi būtiski sevi pieņemt ar visām savām personības šķautnēm – pieņemt arī to, ko gribētos sevī mainīt. Neizdarīt uz sevi negatīvu spiedienu un nedzīt sevi zemē, jo apkārt ir gan apstākļi, gan cilvēki, kuri jau tāpat to dara. Tādēļ katram jābūt atbalstam pašam sev, tā vietā, lai nemitīgi sevi kritizētu. Mans novēlējums klausītājiem ir – būt mierā pašiem ar sevi.”

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit