Skip to content

BAIBA prezentē savu pirmo singlu no gaidāmā EP “COMPULSIVE”

Austrijā dzīvojošā latviešu mūziķe BAIBA laiž klajā video savai jaunākajai dziesmai “Perfect”. Singls tapis sadarbībā ar austriešu producentu Christoph Holzknecht un tā ir pirmā dziesma no BAIBAs drīz gaidāmā EP “Compulsive.

“PERFECT” ir dziesma par sabiedrībā kultivēto vajadzību piederēt un izcelties it visā, ko cilvēks dara. Tā stāsta par nepieciešamību būt labai meitenei, kura ir izcils veiksmes un panākumu piemērs. Vienlaikus dziesma arī ataino apjukumu un iekšējo cīņu par nespēju definēt, ko patiesībā nozīmē šī veiksme un panākumi, kas bieži vien noved pie mazvērtības kompleksiem un sajūtas, ka, lai ko tu arī darītu, tu nebūsi pietiekami labs.

Iedvesmu dziesmai BAIBA guva no savas pieredzes skolas laikā – viņa bija teicamniece, centās būt pati labākā. Taču vēlāk tas viņai licis kārtīgi cīnīties ar savu iekšējo “es” .

Dziesma ir viegla un ironijas pilna. Tās videoklipā BAIBA atgriežas skolas solā, lai caur stilu, horegorāfiju un humoru par teicamnieku dzīvi pasvītrotu pašu dziesmas vēstījumu. Pats singls ir no BAIBAs drīz gaidāmā EP “Compulsive”, kurā būs apkopotas 4 mūziķes jaunākās dziesmas.“PERFECT” tapis sadarbībā ar vietējo producentu Christoph Holzknecht un to izdevusi ierakstu kompānija Super Plus Records.

Nupat BAIBA arī noslēdza savu pavasara turneju ar 8 koncertiem visā Austrijā un gatavojas festivālu vasarai un koncertiem visā Eiropā.

Īsumā par BAIBA:

BAIBA (īstajā vārdā – Baiba Dēķena) ir latviešu mūziķe, kura ir uzaugusi lauksaimnieku ģimenē Tukuma novadā, Pūres pagastā. Septiņu gadu vecumā viņa sāka apmeklēt Kandavas mūzikas skolu, kur apguva klavierspēli. Vēlāk BAIBA pārvācās uz Liepāju, kur studēja kultūras vadību un ieguva arī maģistra grādu rakstniecībā.

Pēdējos septiņus gadus BAIBA dzīvo Insbrukā, Austrijā, kur vada kultūras centru, producē mūziku un aktīvi uzstājas. 2020. gada nogalē BAIBA ieguva 2.vietu Itālijas mūziķu konkursā “Upload Sounds” un saņēma iespēju strādāt kopā ar Itālijā atzītiem mūzikas industrijas pārstāvjiem – producentu Bruno Belissimo (iepriekš darbojies kopā ar tādām itāļu grupām kā “Calcutta” un “Frah Quintale”) un video grafiķi un videoklipa režisoru Claudio Zagarini no “Universal Music”.

  1. gada maijā iznāca BAIBAs otrais albums “Lighter”, kurš pieejams visās straumēšanas vietnēs.
MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit