Skip to content

Balvas “Zelta Mikrofons” žūrija kļūst starptautiska

Ierakstu iesniegšana turpinās vēl līdz 4. decembrim, bet jau kļuvis zināms, kuri būs tie nozares profesionāļi, kuru viedoklis veidos šī gada rezultātus.

Šogad vērtēšanas komisijai pievienojušies divi nozares profesionāļi no ārzemēm. Iesniegtos ierakstus izvērtēs Petri Mannonen – pasaulē lielākās mūzikas biznesa kompānijas “Universal Music Group” komercdirektors Baltijas valstīs, kā arī Teppo Lounema, kurš ir biznesa attīstības un pārdošanas direktors vienā no vadošajām ierakstu kompānijām un izdevniecībām “Warner Music”.

Žūrijas sastāvā šogad pievienojušies arī divi pieredzējuši mūzikas kritiķi – muzikologs Armands Znotiņš, kurš koncentrējas uz akadēmiskās mūzikas izzināšanu, un Klāss Vāvere – melomāns, mūzikas apskatnieks, autors un daudzu rokmūzikai veltītu grāmatu tulkotājs. Kultūras žurnālistiskas pusi pārstāvēs arī Una Griškeviča, kura publicējusies mūzikas žurnālos “Figaro” un “Mūzikas saule”.

Pasākumu organizēšanas sfēru pārstāvēs Linda Zajarska – festivāla “Summer Sound” direktore, Jānis Kļaviņš – producents un koncertu aģentūras “Forte PR” direktors, kā arī Aigars Dinsbergs – “Izklaides producentu grupa 7” direktors. Žūrijas sastāvu šogad papildina arī Toms Auniņš – elektroakustiskās mūzikas autors, komponists, saņēmis Spēlmaņu nakts balvu kā Gada muzikālās partitūras autors izrādei “Asins kāzas”.

Linda Zajarska dalās savās domās: “Līdzīgi kā “Grammy” balva Amerikā, “Zelta Mikrofons” godina sasniegumus latviešu mūzikā, piedaloties žūrijai un neņemot vērā ierakstu pārdošanas rādītājus vai vietu radio topos, izņemot nominācijā “Radio hits”. Laikā, kad tik daudz kas liekas šķietami veiksmīgs, jo ir populārs interneta vidē un sociālajos tīklos, šādai balvai saredzu vēl lielāku nozīmi gan pašiem mūziķiem, kuru sasniegumus godinām, gan klausītājem, kuriem parādam kopējo latviešu ierakstu ainu gada griezumā.”

Pieteikumu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2018” turpināsies līdz 4. decembrim, savukārt žūrija savu darbu uzsāks 6. decembrī, kad notiks iesniegto ierakstu noklausīšanās un dalījums kategorijās (žanros). Viens žūrijas loceklis nedrīkst vērtēt mazāk par 3 un vairāk par 10 nominācijām, un vienas nominācijas maksimālais vērtētāju skaits ir 20 cilvēku.

Līdz pat 29. decembrim notiks ierakstu vērtēšana, iesniedzot savu viedokli neatkarīgai auditorfirmai, ilggadējam sadarbības partnerim “Grant Thornton”. Kuri ieraksti būs iekļuvuši nominantu pieciniekā – kļūs zināms preses konferencē 17. janvārī.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit