Skip to content

BDM un Punkts uz I no “Kreisā Krasta” izdod dziesmu par emocionālo vardarbību

Pašmāju hip hop izpildītāji – repere BDM un hip hop apvienības “Kreisais Krasts”, kā arī grupas “MUUD” dalībnieks Punkts uz I – apvienojušies kopīgā skaņdarbā un izdevuši dziesmu “Vārdi”. Dziesma aktualizē emocionālās vardarbības tēmu, aicinot ikvienu aizdomāties par to, vai ar saviem vārdiem un rīcību nenodara pāri līdzcilvēkiem.

“Šī dziesma pie manis “atnāca” ar piedziedājumu manā galvā. Darīju ikdienišķas lietas un, lasot virsrakstus dzeltenajā presē, pie sevis nodomāju, ka cilvēki viens otru atspārda ar vārdiem, kas ir tikpat nežēlīgi pret otru, kā iesist fiziski. Savelkot paralēles ar to, ko esmu izjutusi uz savas ādas – kā šādi verbāli sitieni sāp, uzrakstījās dziesma. Jā, dziesmas teksts ir par emocionālo vardarbību attiecībās, ko varētu dēvēt par toksiskām, bet tēma patiesībā ir daudz plašāka. Vārdiskā vardarbība ir tik vispārpieņemta, ka nepievēršam tai uzmanību un ir normāli runāt, nedomājot par to, cik ļoti teiktais, iespējams, kādam nodara pāri,” par dziesmu stāsta repere BDM.

Līdzās BDM dziesmā dzirdams arī pašmāju lielākās hip hop apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieks un grupas “MUUD” līderis reperis Punkts uz I. “Strādājot pie dziesmām, es parasti cenšos paskatīties uz tajās atspoguļotajām tēmām no cita rakursa. Arī šī dziesma nav izņēmums. Kad BDM man atsūtīja dziesmas ierakstu, man uzreiz bija skaidrs, ka, ja BDM atspoguļo upura emocijas, es savā dziesmas daļā runāšu par otras puse redzējumu un sajūtām. Braucot auto diktofonā ierakstīju pirmās sava panta daļas un tad uzreiz studijā tapa arī atlikusī dziesma,” norāda Punkts uz I.

BDM un Punkts uz I dziesma tapusi “Prime Time Records” un “Kreisais Krasts” ierakstu studijās. Dziesmu miksējis un māsterējis Jānis Šmēdiņš jeb Fakts. Dziesmas mūzikas autors ir producents Vladimirs Mirošņikovs (BAGGAGE BEATZ). Dziesma klausītājiem pieejama Youtube, kā arī populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit