Skip to content

Bēdu Brāļi izdod albumu “DUENDE”

Bēdu Brāļi ir izdevuši savu pirmo pilnizmēra studijas albumu, ar nosaukumu – “DUENDE” . Par duendi
var dēvēt autentisku emociju sakāpinājumu. Lai gan jēdziens bieži saistīts ar flamenko deju, tas attiecināms uz jebkuru māksliniecisko izpausmi, un Bēdu brāļi to skaidri parāda gan caur savu mūziku un skanējumu, gan stāstu, kas liriski caurvij albumu. Eiropas mitoloģijā par duendi mēdz arī saukt mazu velniņu, kas kā simbols Bēdu Brāļiem vienmēr bijis tuvs.

“DUENDE” sastāda 10 skaņdarbi, kuros Bēdu brāļi, izmantojot sev raksturīgo postpanka skanējumu ar avangardiskajiem elementiem, stāsta par tādu dzīves sarežģītību un ironiju, kas pazīstama daudziem. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par braukšanu uz darbu, kuru Tu ienīsti, par vientulību draugu lokā, mīlestību bez acīmredzama risinājuma vai vienkārši vēlēšanos nebūt visu laiku atbildīgam par savu dzīvi. “DUENDE” mudina apjaust, ka par izolētība, ko cilvēks modernajā pasaulē izjūt, ir tikai šķietama, jo, ja visi ir vieni, tad viens nav neviens.

Albums divu gadu laikā norūdīts vairākos koncertos līdz beidzot ierakstīts “Frida Records” studijā. Skaņas apstrādi veica Pēteris Ozols. Par albuma vizuālo noformējumu atbildīgs Valts Čibals. Apvienība “Bēdu brāļi” ir projekts, ko veido visai muzikāls trio: Oskars Tupuriņš (Kasetes, Bobijs Velns, Boys Will Be Boys), Pēteris Ozols (Troksnis, Pyro Trees) un Jānis Liepiņš (Kasetes, Tribes Of The City). Iepriekš ziņojām, ka pirmais singls “Kādēļ” no studijas albuma tika izdots šā gada rudens sākumā. Līdz šim mūzikas straumēšanas vietnēs noklausāms Bēdu brāļu izdotais live ieraksts, kam dots atbilstošs nosaukums: “Dzīvais”.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit