Skip to content

Brīvības festivāla programmu papildina jauni mākslinieki

No 7. līdz 11. jūlijam Rīgā norisināsies otrais “Osokina Brīvības festivāls @152”, kura laikā gandrīz nedēļas garumā ar īpašām koncertprogrammām uzstāsies dažādi latviešu mākslinieki. Festivāla programma papildināta ar Denisa Paškeviča, Raimonda Tigula, Ievas Paršas un Ginta Smukā koncertiem un performancēm un trīs pasākumiem, kurus varēs apmeklēt ne tikai klausītāji ar Covid-19 izslimošanas vai vakcinācijas sertifikātiem, bet arī jebkurš interesents ar negatīvu Covid-19 testu.

“Esam papildinājuši festivāla koncertu klāstu ar vairākām spilgtām latviešu mūzikas personībām, kā arī pievienojuši vairākus koncertus, lai festivālu varētu apmeklēt ne tikai klausītāji, kas ir vakcinēti vai izslimojuši Covid-19, bet jebkurš mūzikas cienītājs ar derīgu testu. Mūsu radošajai komandai bija ārkārtīgi svarīgi radīt iespēju satikties klātienes koncertos ar visiem klausītājiem!” stāsta Andrejs Osokins.

Festivāla atklāšanas koncertā 7. jūlija vakarā izskanēs krāšņa klaviermūzikas programma, kuru izpildīs pats Andrejs Osokins. Koncerta īpašā viešņa būs izcilais latviešu mecosoprāns Ieva Parša. Abus 8. jūlija koncertus būs iespēja baudīt ikvienam interesentam. Tie būs Denisa Paškeviča elektro akustiskās mūzikas projekts TEN KA ar programmu “sonic geometry: structures, patterns and forms”, kā arī Andreja Osokina solokoncerts, kas veltīts vācu romantisma klaviermūzikai.

9. jūlijā izskanēs šarmanti neprātīgās dziedātājas Katrīnas Gupalo solo programma ar vairākiem pirmatskaņojumiem, bet uzreiz pēc tam skaistāko mūziklu un kino mūziku Katrīna izpildīs kopā ar Andreju Osokinu. 10. jūlijā pirmo reizi skatītāju iemīļotais aktieris Ģirts Krūmiņš satiksies ar Andreju Osokinu koncertizrādē, kas būs veltījums izcilām 20. gadsimta personībām mūzikā – emocionāli piesātinātā Marinas Cvetajevas un Velgas Kriles dzeja mijiedarbosies ar Aleksandra Skrjabina, Jāņa Mediņa un citu komponistu skaņdarbiem. Šī koncertizrāde izskanēs plkst. 18.00 un 20.00, pēdējā no tām būs skatāma jebkuram interesantam, uzrādot negatīvu Covid-19 testu.

Festivāla noslēguma diena, 11. jūlijs, būs kontrastiem bagāta. To ieskandinās vijolniece Magdalēna Geka un pianiste Iveta Cālīte ar izsmalcinātas kamermūzikas koncertu “Sievietes – komponistes”. Abas mūziķes vieno spēcīgs, temperamentīgs un reizē ārkārtīgi smalks radošais gars, kā arī ciešas saiknes ar Parīzes mūzikas dzīvi. Festivāla izskaņas koncertā tautas un oriģinālmūzikas programmu izpildīs divi virtuozi ģitāristi – Rihards Lībietis un Gints Smukais, kuriem pievienosies ne tikai Katrīna Gupalo, bet arī komponists un ambientās mūzikas meistars Raimonds Tiguls.

Arī šogad festivāls notiks Klavieru salonā Rīgā, Brīvības ielā 152, tādējādi tiks saglabāts mini-festivāla koncepts, kas sniedz iespēju apmeklēt koncertus šauram klausītāju lokam, nodrošinot īpašo tuvības sajūtu starp māksliniekiem un klausītājiem. Šis salons kā festivāla norises vieta saglabāts arī tādēļ, ka tam piemīt intīma un izsmalcināta gaisotne, kas līdzinās 19. gadsimta aristokrātu saloniem, kuros spēlēja Šopēns, Lists un citi izcili komponisti un kuros radās daudzi mūsdienās slaveni skaņdarbi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit