Skip to content

Būū izdod jaunu dziesmu un videoklipu “Rīgas laiks”

“Rīgas laiks” ir dziedātājas Būū jaunākais singls, ko pati māksliniece dēvē par urbāno mantru darbaholisma ārstēšanai. Tas tapa smagā posmā pagājušajā ziemā, kad Būū biju izdegusi, veidojot karjeru.

“Raudot paralizējošas trauksmes asaras, ilgojos pēc brīva vakara, kad es varētu vienkārši iedzert vīnu un palasīt “Rīgas laiku”. Ne vienmēr un ne katrs var atļauties iekāpt lidmašīnā un mēnesi zvilnēt tropiskā pludmalē, un kamēr tā vēl nav arī mana realitāte, es mēģinu ieraudzīt paradīzi tagadnē,” stāsta Būū.

Kā atzīst autore, dziesma ieguva papildu nozīmi brīdī, kad sākās karš, tāpēc arī nolemts, ka ir laiks dziesmai ieraudzīt saulīti.

“Es aptvēru to, ka iespēja būt mājās, mierā un drošībā Rīgā vairs nav pašsaprotama. Es iesvētīju šo dziesmu kā kolektīvo afirmāciju tam, ka Rīgā vienmēr būs miers un ka man piespiedu kārtā nebūs jākļūst par trimdas mākslinieci,” atklāj Būū.

Videoklipa filmētājs un režisors ir mākslinieks un improvizācijas teātra aktieris Rihards Sniegs. Kā norāda Sniegs, klips simbolizē to sajūtu, kad atceries, ka te un tagad ir labi. Dzīve ir skaista, draugi ir forši, un Tev ir ļauts būt laimīgam jau tagad.

Dziesmas “Rīgas laiks” mūzikas un vārdu autore, kā arī producente ir pati Būū (īstajā vārdā Ilze Fārte). Audio pēcapstrādi veicis Armands Varslavāns. Dziesmas tapšanu atbalstīja AKKA/LAA. Videoklips tapis sadarbībā ar industriālās kāpšanas profesionāļu un entuziastu apvienību “Riga Rooftops”. Drona pilots – Reinis Vilnis Baltiņš (Sky High Films). Īpašs paldies “SonyLatvija”.

Tuvākie Būū solo koncerti 23.aprīlī Saldū, klubā “Hot Club” un 6.maijā Jegavā, klubā “Tonuss”.

Būū ir dziedātāja, kas 2021. gadā debitēja pašmāju mūzikā ar dziesmu “Siekala”, kam sekoja singls “Sāku no sākuma”. 2021. gada novembrī izdots debijas albums “Albūūms”. Trīs no “Albūūma” dziesmām nonāca pirmajās vietās dažādos Latvijas radiostaciju topos. 2022. gada februārī Būū saņēma divas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” statuetes nominācijās “Debija” un “Dziesma”. Māksliniece mūzikā caur savu pieredzi runā par vienlīdzību, emocionālā intelekta attīstību, pašrūpēm, empātiju un citiem sociāli nozīmīgiem tematiem.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit