Skip to content

Carnival Youth” izdod leģendāro R.Paula “Ances romanci” un uzsāk latviešu kinomūzikas koncertsēriju “Naivais ku-kū”

Mūzikas grupa “Carnival Youth”, kura šonedēļ uzsāk koncertsēriju “Naivais ku-kū”,  piedāvā klausītāju vērtējumam savu versiju Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmai “Ances romance”, kura atrodama filmas “Klāvs –  Mārtiņa dēls” skaņu celiņā.

Kā atceras Roberts Vanags: “Kad sākām atlasīt repertuāru šai koncertprogrammai,  jautājām saviem draugiem un radiem, kuras ir viņu mīļākās latviešu kino dziesmas. Mana mamma īpaši izcēla vienu kā savu mīļāko – Raimonda Paula “Ances romanci” no filmas “Klāvs –  Mārtiņa dēls”. Šo filmu neviens no mums toreiz nebija redzējis, taču emocionālā dziesma, kaut kur, pa ausu galam, bija dzirdēta. Tagad ir  dzimusi jauna aranžija šai dziesmai  – enerģiskā ampluā. Dziesmas vēstījums ir ļoti melanholisks – pieredzētā skaistā mīlestība, kā viss šajā pasaulē – nav mūžīga. Pēc saldi ziedošās vasaras pienāk rudens un “nu lapas krīt kā asaras” dziedāja galvenās lomas atveidotāja Elza Radziņa.”

Dziesmas “Ances romance”  ierakstu “Carnival Youth izpildījumā producējis Gatis Zaķis un tas ir tapis ar “LaIPA” stipendijas finansēju.

“Carnival Youth” dziesmas versijai radīts arī  teksta video, kurā ar visu autoru svētību, redzami kadri no režisora O. Dunkera filmas “Klāvs –  Mārtiņa dēls”. Pie teksta video strādāja kompānijas “Creators 22” radošā komanda un tā veidošanā tika izmantoti Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumenta arhīva dokumenti.

29. septembrī ar koncertu Ādažos sāksies latviešu kinomūzikas koncertsērija “Naivais ku-kū”, kuras ietvaros “Carnival Youth” uzstāsies arī Smiltenē, Gulbenē, Siguldā, Rīgā, Kuldīgā, Bauskā, Rēzeknē, Alūksnē, Talsos, Liepājā un Ventspilī. Daudzi koncerti jau ir izpārdoti. Informācija par koncertiem, kur vēl ir pieejamas biļetes atrodama gan grupas mājas lapā www.carnivalyouth.lv, gan “Biļešu paradīzes” kasēs vai internetā. Koncertu programmu veidos par klasiku kļuvušo filmu spilgtākās skaņu celiņu pērles – no Imanta Kalniņa šedevriem un Raimonda Paula nemirstīgajām himnām līdz kādam mūsdienu mūziķu darbam.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit