“Radošais process ir kā šaha spēle ar zemapziņu – jāmēģina apmānīt sevi, lai radītu ko jaunu,” par dziesmu radīšanas procesu izsakās pašmāju reperis Edavārdi jeb īstajā vārdā Eduards Gorbunovs. Pēc četru gadu pārtraukuma maijā klajā nāks viņa jaunais albums “Ekosistēmas”, kura tapšanai veltīts vairāk nekā gads. Sekojot līdzi repera ikdienas gaitām, noskaidrojām, kas slēpjas slavas aizkulisēs, kā soli pa solim notiek albumu radīšanas process un kur rast iedvesmu, kad iestājies domu strupceļš.
“Pirms gada jaunajam albumam mēģināju sarakstīt iespējami daudz dziesmas, lai varētu izvēlēties pašas labākās gala saturam. Šajā brīdī dzīvē, man ir svarīgi izdot mūziku, kas varētu sasniegt vairāk klausītājus, tajā pašā laikā, neliekot vilties jau esošajiem, tāpēc pavadu ilgas darba stundas skaņdarbu noslīpēšanai. Noderīgs sabiedrotais garajā albuma radīšanas procesā ir Huawei FreeBuds 4i bezvadu austiņas, kas ar nepārtrauktu darbības laiku līdz 10 stundām, neļauj aprauties manu domu plūsmai,” stāsta Edavārdi.
Runājot par jauno albumu, Edavārdi atzīst, ka albumam kopumā nav viena konkrēta vēstījuma, katra dziesma ir atsevišķs darbs jeb ekosistēma, kopā veidojot “Ekosistēmas”, kas ir arī jaunā albuma nosaukums. Reperis centies iekļaut visus savus radošos aspektus, lai jaunajā albumā iekļautu gan jau labi pazīstamās noskaņas, gan arī dziesmas ar humoru un ironiju, nodrošinot klausītājus ar daudzpusīgu, katra gaumei atbilstošu mūziku.
“Domāju, ka iedvesmas avots ir jebkur – vidē, cilvēkos, pagātnē, nākotnē un arī tagadnē. Dziesmas rodas tad, kad es spēju nodefinēt vienu situāciju dažos vārdos – iekšējs klikšķis, kas izraisa domu lavīnu. Tajā pašā laikā ar iedvesmu ir jābūt uzmanīgam, jo, ja neizmanto uzreiz, tad pastāv risks, ka vēlāk beigsies derīguma termiņš,” par iedvesmas rašanu izsakās Edavārdi.
Lai noskaņotos dziesmu rakstīšanai, Edavārdi klausās pavadījumu, uz kura bāzes veidos dziesmu un tekstu. Tāpat reperis atzīst, ka radošajā procesā palīdz vietas maiņa: “Reizēm ir labāk nevis vienā vietā pusstundu sēdēt un izdomāt tikai divas rindas, bet tā vietā nomazgāt izlietnē sakrājušos traukus vai izgludināt drēbes, klausoties to pašu mūziku. Te man palīdz Huawei Freebuds 4i , jo radošajā procesā īpaši svarīga ir skanējuma kvalitāte, kas palīdz sadzirdēt smalkākās instrumentu un vokāla nianses.”
Lieta, ar kuru jebkurš ir saskāries, ir bailes kļūdīties. Reperis uzsver, ka arī sevi, rakstot jauno albumu, mēģināja pārliecināt nebaidīties uzrakstīt slikti un galvenais – nebaidīties dzēst. “Bieži vien atrast īstos vārdus, sajūtas vai idejas ir ļoti grūti. Iesaku taustīties un pierakstīt dažādus variantus – reizēm ir jāļauj nekvalitatīvajam materiālam iznākt ārā, tad ir vieglāk saprast beigu virzienu. Nākamajā dienā noklausos un saprotu, ka iepriekš sarakstītais neder un dzēšu ārā, vietā ierakstot svaigās idejas. Es teiktu mans mūzikas radīšanas process ir fragmentārs – vairāk pa mazām daļām, jo radošā dzinējspēka parasti pietiek pāris stundām, pēc tam jau sākas prokrastinācija,” atzīstās Edavārdi.
Pievēršoties radošajam procesam, reperis uzsver, ka cenšas parūpēties, lai apkārt ir pēc iespējas mazāk uzmanību novērsošas skaņas un citas neērtības, tādējādi veidojot atbilstošu vidi domu lidojumam.
“Dzīvojot kopā ar otru cilvēku, bieži abi esam ar austiņām – sēžam tuvu viens otram, bet katrs darām savas lietas. Tāpēc FreeBuds 4i austiņās iebūvētā aktīvās skaņas izolācijas funkcija ļauj klausīties savu mūziku un nodoties rakstīšanai pilnvērtīgi, netraucējot tajā pašā laikā otram cilvēkam. Austiņas sniedz vēlamo izolāciju un ļauj pilnībā koncentrēties saviem darbiem, ikdienas skaņām nepārtraucot domu,” atzīst Edavārdi.
“Izstrādājot jaunās bezvadu austiņas FreeBuds 4i, Huawei īpaši domāja par cilvēkiem, kam strādājot ir nepieciešams absolūts klusums. Austiņas ir lieliski piemērotas kā mūzikas baudīšanai, tā arī mūzikas radīšanas procesam, jo aktīvā trokšņu slāpēšanas funkcija izmanto divus mikrofonus, kas uztver apkārtējo troksni un rada pretēju skaņas vilni, lai samazinātu trokšņu dzirdamību. Šī funkcija ir īpaši noderīga radošās sfēras pārstāvjiem, kam klusums ir neatņemama sastāvdaļa domu virzībai,” stāsta A. Jekimovs.
Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā ir izveidoti 14 pētniecības un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa vienībām, kas aptver viedtālruņus, datorus un planšetdatorus, valkājamās ierīces un mākoņpakalpojumus. Huawei globālais tīkls ir veidots, balstoties uz gandrīz 30 gadu ilgu pieredzi telekomunikāciju nozarē, veicinot jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus, kas paredzēti iedzīvotājiem visā pasaulē.