Skip to content

Dainis Tenis ar solo koncertu Hanzas Peronā laiž klajā savu pirmo mūzikas ierakstu albumu – DECODER

30. jūnija vakarā pianists un komponists Dainis Tenis uzstājās Hanzas Peronā, noslēdzot sešu koncertu ciklu “Klavierstāsti”. Koncertā Dainis izpildīja savu oriģinālmūziku no tikko izdotā ierakstu albuma DECODER. Mūzika un skaņu ieraksti 11 kompozīcijām tapa jau pirms kāda laika – Covid pandēmijas sākuma posmā, bet publiski albums pilnā garumā tapa pieejams taustiņinstrumentālistam zīmīgā laikā – tieši pirms viņa apaļās dzimšanas dienas un pirmā solo koncerta Rīgā.

“Esmu neaprakstāmi gandarīts, ka mans albums beidzot ir klausāms publiski! Tas gatavībā jau ilgu laiku gaidīja īsto brīdi, un, domāju, ka bija vērts šo mirkli sagaidīt. Hanzas Perons viennozīmīgi bija īstā vieta, kur manai mūzikai izskanēt pirmo reizi dzīvajā izpildījumā, un manas vērā ņemamās Dzimšanas dienas laiks arī ļoti pastiprināja svētku sajūtas,” saviļņoti stāsta Dainis. Koncertā plašam klausītāju lokam Dainis uzstājās, muzicējot uz trim instrumentiem – koncertflīģeļa, MOOG analogā sintezatora un Dāvida Kļaviņa būvētajām UNA CORDA klavierēm, kas uz koncertu īpaši tika atgādātas no Kuldīgas.

Klausītājiem Dainis Tenis ir labāk pazīstams kā instrumentālās grupas “Dagamba” dalībnieks un pianists. Toties DECODER ir ļoti personisks un autobiogrāfisks darbs, uz ko Daini ir iedvesmojis piedzīvotais reālajā dzīvē – atmiņas, sajūtas, notikumi. Neizteiktie vārdi un aizturētās emocijas rezultējušās klavieru un elektroniku skaņu zīmējumos. Stilistiski Daiņa mūzikā savienojušies viņam aktuālie žanri – laikmetīga klasiskā, ambientā un elektroniskā mūzika. Albums ir klausāms visās straumēšanas platformās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit