Skip to content

Debijas albumu prezentēs sportpanka apvienība “Rīta Stienis”

Neticami, bet tas beizot būs noticis – jau 24. novembrī sportpanka apvienība “Rīta Stienis” laidīs klajā debijas albumu “Boobieshooter”. Tajā iekļauti 11 skaņdarbi un kompaktdisks apveltīts ar īpaši glaunu noformējumu, kura vizualizācija aizgūta no topošas tāda paša nosaukuma videospēles.

Albums “Boobieshooter” tapis piecus gadus un ierakstīts Mārtiņa Burkevica studijā. Smagā darba process ilga četrus gadus, kas arī bija par iemeslu tam, ka alternatīvās mūzikas aprindās iecienītā Vecrīgas kroga “Aptieka” gada balvu pasniegšanas ceremonijā divreiz pēc kārtas – 2013. un 2014. gadā – grupa “Rīta Stienis” ieguva balvu par gada gaidītāko albumu. Beigu beigās tā vienkārši tika nodēvēta “Rīta Stieņa” vārdā.

Kā vainīgais apstāklī, ka nekādi nesanāca albumu pabeigt un izdot, tika pasludināts arī grupas bundzinieks Māris Krūmiņš. Viņš savulaik bija uzlicis savu baiso lāstu arī grupām “Granātābolu Namiņš” un “Gaserata”, kuru sastāvā spēlēja. Arī šīs grupas nespēja izdot jau ierakstītus albumus. Beidzot šis lāsts ir lauzts, kas nozīmē, ka drīzumā pēc labas alternatīvās mūzikas izslāpusī publika varētu sagaidīt arī šo apvienību ierakstus.

Tikmēr tādus grāvējus kā “Baloži”, “Dzeram!”, “Motorzāģa dziesma” un “Kāpēc mani neviens nemīl” saturošais albums “Boobieshooter” no 24. novembra būs nopērkams “Cafe Leningrad” Rīgā, “Melno Cepurīšu Balerijā” Jelgavā un citās brīvāk domājošajiem draudzīgās kafejnīcās, kā arī labākajos mūzikas ierakstu veikalos. Muzikāli “Rīta Stienis” piedāvā plaša dvēseles kliedziena pankroku visplašākajās tā izpausmēs, nepiemirstot gan par liriku, gan par jumta noraušanu. 

Lielā mērā pateicoties arī “Rīga TV24” sportiskākajam raidījumam “Rīta Rosme ar Rīta Stieni”, grupai izdevies sasniegt jau kulta apvienības statusu un interese par debijas albumu ir visnotaļ liela, tādēļ tā digitālo versiju var pasūtīt jau iepriekš “Rīta Stieņa” “Bandcamp” profilā. Arī katrā CD albumā būs iekļauts unikāls kods digitālās versijas lejupielādēšanai, kā arī fotogrāfa Mārtiņa Otto radīts grupas plakāts, ko pielikt pie sienas privātajā trenažierzālē.

Grupā “Rīta Stienis” muzicē vokālists Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens, ģitārists Ritvars Šreibers jeb Riča, basists Herberts Blumbergs jeb Herbe, bundzinieks Māris Krūmiņš, saksofonists Ritvars Šilkovs jeb Ricis, trombonists Maksims Starodubovs jeb Maxis, vēl viens trombonists Jānis Kaličus jeb Kaļa, trompetists Nauris Bruņinieks jeb Brunis un perkusionists Kristaps Krolls. Debijas albuma ierakstā piedalījās arī ģitārists Mārtiņš Vaters, bundzinieks Miks Riekstiņš un čellists Aivis Gailītis.

“Boobieshooter” prezentācijas koncerts notiks 24. novembrī “Melno Cepurīšu Balerijā” Jelgavā un albuma prezentācijas koncerti paredzēti arī 1. decembrī “Cafe Leningrad” Rīgā, Daugavas labajā krastā, 2. decembrī “Artilērijas Pagrabos” Daugavpilī, uz ko tiks organizēts speciāls fanu vilciens, 7. decembrī “Lokālā Veldze” Rīgā, Daugavas kreisajā krastā, un 9. decembrī “Fontaine Palace” Liepājā.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit