Skip to content

Divu meiteņu iemīlēšanās stāsts: “Neon Saturdays” nāk klajā ar jaunu singlu un romantisku videoklipu

25. septembrī klajā nācis grupas “Neon Saturdays” jaunākais singls ar nosaukumu “Phoenix”. Dziesma tapusi sadarbībā ar starptautiski atzītiem skaņu ierakstu speciālistiem no Lielbritānijas, kuri iepriekš strādājuši ar pasaules mēroga zvaigznēm, taču nu jau labu laiku sadarbojas arī par pašmāju mūziķiem no Siguldas.

“Strādājot pie šīs dziesmas, pavadījām ilgu laiku diskutējot par lietām, kuras ir saistītas ar cilvēka mentalitāti, sabiedrību, sociālo dinamiku un, kas vissvarīgāk – mīlestības lomu mūsu dzīvēs. Radošā procesa gaitā atkārtoti pārliecinājāmies, ka mūsu ambīciju, mērķu un rīcības pamatā ir vēlme tikt saprastiem, uzklausītiem un mīlētiem,” pauž grupas līderis, talantīgais vokālists Andris Ēvelis.

“Šī dziesma būtībā ir vēstījums tiem, kuri ikdienā jūtas vientuļi un apmaldījušies mūsdienu strauji mainīgajā, polarizētajā sabiedrībā, taču turpina būt neatlaidīgi savos iedvesmas meklējumos un nepadodas cinismam,” skaidro grupas ģitārists, dziesmas teksta autors Edvīns Rakickis.

Grupas singla videoklips veidots kā stāsts par iemīlēšanos un šo jūtu dziedinošo, atjaunojošo spēku. Tajā galvenās lomas atveido divas meitenes.

“Jau iesākumā bija skaidrs, ka šī vēstījuma ietveršanai videoklipā būs nepieciešams pāris. Vienlaikus mani nepameta sajūta, ka šajā stāstā ir jādominē sievišķajai enerģijai, tādēļ ierosināju, lai šoreiz pievēršamies divu meiteņu izdzīvotajam. Lieki piebilst, ka viendzimuma pāri nereti ir lielisks piemērs tam, cik daudz cilvēki ir gatavi paciest un izdarīt mīlestības vārdā,” videoklipa pamatdomu skaidro mūziķis.

“Videoklipā koncentrējāmies uz šo attiecību romantisko, emocionālo šķautni. Mums šķita svarīgi uzsvērt, ka mīlestība ir cilvēka virzības, izdzīvotspējas pamatā,” piebilda Rakickis.

“Ir vērts arī pieminēt, ka, organizējot filmēšanu, uz sadarbību nācās aicināt daudz un dažādus cilvēkus. Aktrises, kuras pieaicinājām no malas, līdz šim nebija sastapušas viena otru, taču atbalstīja šo ideju un piekrita iesaistīties. Apzinājāmies, ka Latvijā šis joprojām ir visnotaļ kontroversiāls temats, taču visā šajā procesā tā arī nesastapām nevienu, kuram būtu iebildumi pret mūsu ieceri. Tas, katrā ziņā, iepriecināja,” izteicās grupas basģitārists Mārtiņš Rudzītis.

Grupas jaunais singls “Phoenix” tapis ciešā sadarbībā ar talantīgo producentu Levisu Gardineru. Skotu izcelsmes producents iepriekš par sevi licis skaļi runāt, sadarbojoties ar britu dziedātāju Eliju Goldingu un 2016. gada britu “X Factor” uzvarētāju Metu Teriju. Pie “Neon Saturdays” jaunā ieraksta kopējā skanējuma strādājis talantīgais Lielbritānijas studijas “Metropolis” skaņu inženieris Endijs Baldvins (Andy “Hippy” Baldwin). Baldvins iepriekš sadarbojies ar tādiem pasaules mūzikas grandiem kā “The Who”, “Oasis” un Robijs Viljamss.

Jau pavisam drīz – rudens beigās – gaidāms grupas nākamais singls, ar kuru vienlaikus tiks laists klajā grupas otrais albums ar nosaukumu “Freaks In The Ocean”.

Grupas iepriekšējais singls “Get Up” izskanējis arī vairākās ārvalstu radio stacijās Vācijā, Austrijā, Šveicē un Lielbritānijā.

Rokgrupa „Neon Saturdays” dibināta 2012. gadā. Tās pastāvēšanas laikā ir iznācis debijas albums un vairāki singli.

Koncerttūrēs vairākkārt apceļotas Baltijas valstis un Lielbritānija, kur 2015. gadā grupa, kā vieni no pirmajiem Latvijas pārstāvjiem, spēlēja prestižajā Eiropas jauno mūziķu festivālā „The Great Escape”.

2016. gadā, Siguldas festivāla “Sunset Festival” ietvaros “Neon Saturdays” iesildīja festivāla galvenos māksliniekus – angļu rokgrupu “James”, savukārt 2018. gada vasarā grupa iesildīja pasaulslaveno ASV dziedātāju LP (Laura Pergolizzi).

Par „Neon Saturdays” mūziku savulaik ļoti atzinīgi izteicies arī Tims Freizers – „British Academy of Songwriters and Authors” (BASCA) valdes pārstāvis un starptautiski pazīstams dziesmu autors, kurš sacerējis kompozīcijas tādiem māksliniekiem kā Tīna Tērnere, Billijs Maijers un citi.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit