Skip to content

“Ducele” Rīgas centrā nosvin otrā albuma izdošanu un grupas 25 mēnešu jubileju!

Vakar, pašā Rīgas sirdī, viesnīcas “Roma” 7. stāvā, kur agrāk mita leģendārais “Otto Schwarz” restorāns, notika jautrs un muzikāli piesātināts pasākums, uz kuru bija pulcējušies latviešu ekoloģiskās mūzikas grupas “Ducele” draugi un atbalstītāji. Iemesls tam bija ne tikai grupas otrā albuma “Tā viš’ i… 2” izdošana, bet arī grupas līdera Arņa Veisbārža dzimšanas dienas svinības!

Vēl pirms pasākums bija atklāts, draugi un grupas līdzjutēji pulcējās, lai iedzertu viesnīcas saimnieku sarūpēto vīna glāzi, kavētu laiku saviesīgās sarunās un sveiktu gaviļniekus. Īpaši dāvanām paredzētais galds pildījās ātri un bagātīgi. Tam sekoja grupas uzruna viesiem un neliels koncerts, kura laikā dziesmu priekšnesumus papildināja asprātīgi grupas dalībnieku komentāri un savstarpēja apcelšanās.

Pasākumu kuplināja arī etnoprieka grupa “Ogas”, Katrīna Dimanta un citi. Albuma izdevēju pārstāvis Guntars Račs (MicRec) sveicot grupu un Arni Veisbārdi svētku dienā, gaviļniekiem dāvināja latviešu tautas dziesmu un grupas “Līvi” nošu grāmatas piebilstot: “Šķietamie pretpoli pievelkas. Duceles mūzikā ir kaut kas no tīras tautasdziesmas un skarbas rokmūzikas. Kaut kas no Dainu tēva un kaut kas no “ZZ Top” (norādot uz grupas līdera krāšņo bārdu). Jūs esat kaut kur pa vidu, unikāli savā skanējumā un dziesmu pasniegšanas manierē.”

Ekoloģiskās grupas “Ducele” otrajā albumā “Tā viš’ i…2” ir iekļautas 13 latviešu tautasdziesmu apdares. Ierakstā piedalījušies visi grupas dalībnieki – Arnis Veisbārdis (balss, ģitāra), Andris Alviķis (balss, kontrabass, perkusijas, bungas), Artūrs Uškāns (balss, akordeons, kokle, dūdas, stabules, vargāns, mutes ermoņikas) un Mārcis Kalniņš (bandžo, buzuki, ģitāra, balss). Tāpat ierakstā piedalījušies viesmūziķi: Inga Zeile (vijole), Ansis Pavasaris (klarnete).  Dziesmas “Balta roze” ierakstā piedalījušās “Tautumeitas” dalībnieces Asnate un Aurēlija Rancānes, kā arī dziedātājas Ieva Kerēvica, Aija Vītoliņa – Freimane, Aija Andrejeva, Līga Rīdere, Alise Haijima un vokālās grupas “Oranžās meitenes” dalībnieces. Dziesmas “Nu ar Dievu, Vidzemīte” piedalījušies Aigars Grāvers, Ingus Ulmanis, Juris Kaukulis, Mārcis Judzis, Arturs Gruzdiņš, Atis Ieviņš, Ivars Cinkus un vīru kopa “Vilki”.

Grupa šobrīd ar albuma prezentācijas koncertiem apceļo Latviju un tuvākie no tiem ir paredzēti Rīgā, VEF Kultūras pilī (6.03.), Madonā (8.03.), Kuldīgā (15.03.), Kalnu k/n (16.03.) un Alūksnē (24.03.).

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit