Skip to content

“Dzelzs vilkam” jauna dziesma no filmas “Klases salidojums”

Februārī gaidāmajai Andreja Ēķa komēdijai “Klases salidojums” grupa “Dzelzs vilks” radījusi jaunu dziesmu ar nosaukumu “Tās vēl nav beigas”. Tai uzņemts arī jauns mūzikas video, kurā līdzās “Dzelzs vilks” mūziķiem piedalās pievilcīgas jaunās skatuves mākslinieces.

Dziesmas mūzikas un teksta autors Juris Kaukulis atklāj, ka dziesma radusies režisora Andreja Ēķa gaidāmās filmas “Klases salidojums” filmēšanas laikā – mūziķis tajā atveido vienu no galvenajām lomām.

“Andrejs vēlējās, lai filmas koncerta ainā dziedam kādu no zināmajām Dzelzs vilka dziesmām, bet man nedeva mieru doma, ka vajadzīgs kaut kas jauns. Es un mans varonis, mēs abi gan esam rokmuzikanti, tomēr viņš ir drusku citāds čalis, pats ar savu problemātiku. Viņš, piemēram, neaudzina bērnus un nemaksā kredītus, bet dzīvo no saistībām brīvu dzīvi. Bet reizē mēs abi esam sapņotāji, tādi jaunieši pēc četrdesmit, kuriem joprojām plosās taureņi vēderā un kuri cer, ka tas tik drīz nebeigsies. Dziesma atnāca vasaras naktī pēc garas filmēšanas dienas, bet noliku to malā un gandrīz piemirsu. Dienu pirms ainas filmēšanas Andrejs pēkšņi apvaicājās – tev taču ir tā dziesma? Parādīju demo versiju filmēšanas komandai, un bija skaidrs – ir īstā.”

Dziesmai tapis arī jauns, režisora un operatora Ritvara Blukas filmēts mūzikas video. Pirmoreiz Juris Kaukulis ir arī video stāsta rosinātājs. “Vizuālas idejas saviem mūzikas stāstiem esmu fantazējis bieži, bet šī ir pirmā reize, kad ar režisora acs, domu un roku veiklību izdevies manus sapņojumus izdevies iemūžināt kustīgā attēlā. Paldies lieliskajām aktrisēm, visai filmēšanas komandai, kas devās kopā ar mani šajā savādajā ceļojumā, un, protams, paldies maniem Dzelzs vilka kolēģiem par nebeidzamu rokenrola devu.”

Video kadros redzami grupas “Dzelzs vilks” mūziķi: Juris Kaukulis, Mārcis Judzis, Kaspars Tobis un Kārlis Alviķis, kā arī jaunu, talantīgu mākslinieču četrotne: Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča, plašāk pazīstama kā dziedātāja Patrisha, māksliniece ZuZe, bundziniece Elīna Zeiliņa un improvizācijas teātra aktrise Elīna Geida. Video radošajā komandā darbojās arī Jānis Raitums (specefekti), Laura Lauziniece (stils), Lara Pudovska (grims), Ņikita Karpovs (gaismas), Jānis Celmiņš (mākslinieks).

Filma “Klases salidojums” pirmizrādi visā Latvijā piedzīvos jau 14. februārī. “Klases salidojums” ir stāsts par trīs vīru draudzību, kas izturējusi teju pusgadsimta laika pārbaudi. 25 gadus pēc skolas absolvēšanas, viņi saņem ielūgumu doties uz klases salidojumu un piedzīvojumi var sākties. Spilgta četrdesmitgadnieku krīze un personiskas atklāsmes, par kurām grūti runāt pat draugu lokā, filmā tiks rādītas neslēpjoties un ar kārtīgu devu humora. Viens no filmas galvenajiem tēliem, kuru atveido Ainārs Ančevskis, ir no dzīves noguris ģimenes galva, kurš nespēj pārdzīvot to, ka viņa dzīve ir kļuvusi par rutīnu. Juris Kaukulis spēlē mūžīgi jauno rokeri, kuram pielūdzējas ir visās aizkulisēs, tomēr pats viņš nespēj izveidot pilnvērtīgas attiecības. Savukārt trešo draugu, kura lomā iejuties Imants Strads, nesen pametusi sieva, tādējādi iedragājot viņa vīrieša pašpārliecinātību.

“Klases salidojumā” redzēsim arī tādus iemīļotus aktierus kā Elīna Vāne, Ieva Puķe, Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Meiers un daudzus citus. Filmas producents ir Kristians Alhimionoks un producējošā kompānija ir “Platforma Filma”. Filmu Latvijas kinoteātros izplata  “Labs Kino”. 

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit