Skip to content

Džeza aprīlis pilnā sparā: mēneša beigās Latviju ceturto reizi pārņems Džeza diena

Aprīļa sākums ir brīdis, kad visu pasauli sāk pārņemt heštegi jeb mirkļbirkas #intljazzday jeb International Jazz Day — 2011. gadā iesāktā tradīcija svinēt džezu starptautiski izplatījās pa visu zemeslodi visai strauji (patiesībā, arī ārpus tās: tā tika svinēta arī Starptautiskajā kosmiskajā stacijā vairāk nekā 300 kilometru attālumā no mūsu zaļas planētas). 2014. gadā tradīciju pārņēma arī Latvija, un šogad, esot oficiāli atzīta par UNESCO svētku dalībnieci, svinēs Džeza dienu jau ceturto reizi.

Pasākumu klāsts mūsmājās šogad arī gaidāms diezgan plašs: tie būs 20 notikumi Rīgā, Daugavpilī, Cēsīs, Siguldā, Ungurmuižā, Tukumā, Liepājā un Daugavas Vanagu Londonas namā. Pilna pasākumu programma tiks paziņota preses konferences laikā, 18. aprīlī plkst. 14.00 džeza bārā-restorānā Trompete Peldu ielā 24.

Konferences laikā ir gaidāms arī muzikāls pārsteigums kontrabasista Toma Lipska un saksofonista Toma Rudzinska izpildījumā.

Starptautiskā Džeza diena tiek rīkota ar mērķi parādīt džeza žanra daudzveidību un daudzkrāsainumu valstī, kā arī sniegtu mūziķiem iespēju izvirzīties starptautiskajā arēnā. 2014. gadā šie svētki pirmoreiz notika Rīgā un Valmierā ar 17 koncertiem un 142 mūziķu līdzdalību, un 2015. gadā tika atkārtoti ar 28 koncertiem sešās Latvijas pilsētās un Latvijas vēstniecībā Londonā. 2016. gadā Starptautiskā Džeza diena Latvijā norisinājās trešoreiz, atzīmējot šos vispasaules svētkus ar 30 notikumiem piecās Latvijas pilsētās.

MEL redaktors

MEL redaktors

info@musiclatvia.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on reddit